ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Duris atveria moderniai atnaujinti vaikų ligų skyriai

2020 m. vasario 1 d.
Duris atveria moderniai atnaujinti vaikų ligų skyriai

Įgyvendinant ES investicinių fondų finansuojamą priemonę, skirtą vaikų sveikatos priežiūros infrastruktūros tobulinimui, vienas po kito įkurtuves švenčia atnaujinti šalies apskričių ligoninių vaikų ligų skyriai.

Daugiau erdvės, šviesos ir spalvų

Jaukia aplinka ir puikiomis sąlygomis jau džiaugiasi Marijampolės, Utenos, Tauragės, o dabar ir Alytaus ligoninių mažieji pacientai, jų tėveliai ir gydytojai.

Daugybę metų neremontuotos šių ligoninių vaikų skyrių patalpos pasikeitė neatpažįstamai: koridoriai nušvito ryškiomis spalvomis, palatos ir gydytojų kabinetai apstatyti naujais baldais, skyriai aprūpinti modernia gydymo įranga ir priemonėmis.

Marijampolės ligoninėje vaikams įrengtas žaidimų ir poilsio kambarys, 19 palatų, iš kurių 9 – skirtos infekcinėmis ligomis sergantiems vaikams.    

Utenoje atnaujinta Vaikų konsultacijų poliklinika bei ligoninės vaikų ligų skyrius. Vaikams ir jų tėveliams čia sukurta jauki, saugi aplinka, pagerėjo ir gydytojų bei slaugytojų darbo sąlygos. Skyriuje įrengta 10 palatų bei atskirą įėjimą turintis izoliatorius, vaikų žaidimų ir poilsio kambarys.

Alytaus apskrities S.Kudirkos ligoninės vaikų ligų skyriuje įrengta 20 palatų, kineziterapijos salė, masažo, ortodonto kabinetai, palata užkrečiamomis ligomis sergantiems vaikams, atnaujintas vaikų vystymosi sutrikimų ankstyvosios korekcijos dienos stacionaras.

Investicijos siekia 12 mln. eurų   

Panašūs vaikų ligų skyrių atnaujinimo projektai įgyvendinami Telšių bei Šiaulių ligoninėse.

Jau startavo ir Klaipėdos vaikų ligoninės naujojo Konsultacinės poliklinikos pastato statyba. Į keturių aukštų, 1500 kv. m. ploto pastatą, kuris bus sujungtas su ligonine, iš senųjų pastatų planuojama perkelti ne tik Konsultacinę polikliniką, bet ir Vaikų raidos sutrikimų ankstyvos reabilitacijos centrą. Už projekto lėšas bus įsigyti nauji baldai, medicinos įranga. 

Kauno klinikinėje ligoninėje bus atnaujintas Vaikų ligų II skyrius, kuriame tiriami ir gydomi įvairiomis tuberkuliozės formomis sergantys vaikai. Bus suremontuotos skyriaus patalpos, įrengta 10 atskirą įėjimą ir išėjimą turinčių, taip vadinamų “boksuotų” palatų, taip pat – kvėpavimo gimnastikos-kineziterapijos salė, rentgeno patalpos.    

Darbai pradėti ir Santaros klinikų filialo Vaikų ligoninės Vaikų reabilitacijos skyriuje Druskininkų „Saulutė“. Projekto metu bus atnaujintos patalpos, įrengta vandens gydykla su vaikų reabilitacinėms procedūros pritaikytu baseinu, įsigyta reikiama medicinos įranga ir baldai. 

Vaikų sveikatos paslaugų infrastruktūros tobulinimui skirtą priemonę bei projektus administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA). Regioninių ligoninių vaikų ligų skyrių atnaujinimo projektams iš viso skirta apie 12 mln. eurų.  

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.