Kita

Ministerijų specialistams rengiami biudžeto pertvarkos mokymai

2021 m. vasario 11 d.
Ministerijų specialistams rengiami biudžeto pertvarkos mokymai

Įgyvendindama valstybės strateginio valdymo ir biudžeto valdymo pertvarką Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Lietuvos Respublikos finansų ministerija pradeda ministerijų specialistų mokymus, skirtus pasirengti biudžeto pertvarkai.

„Šios pertvarkos esmė ta, kad biudžeto planavimas yra glaudžiai susiejamas su strateginiu planavimu, ir keičiamas biudžeto programų formatas – atskiriamos lėšos, skirtos dešimtmečiui planuojamiems valstybės strateginiams pokyčiams, taip vadinamos „pažangos lėšos“. Yra formuojamas atskiras finansinis paketas – finansinės projekcijos, apimantis bendrą visų valstybės strateginių pokyčių mastą ir visus prieinamus finansavimo šaltinius.

Bet tam, kad būtų pasirengta naujos sistemos funkcionavimui, būtina supažindinti ministerijas su numatomais pokyčiais, aptarti kylančius klausimus, o vėliau – peržiūrėti ministerijų veiklas, atskiriant įprastinę veiklą nuo pokyčių ir pažangos priemonių”, – sako CPVA Viešosios ir privačiosios partnerystės skyriaus vadovė  Jekaterina Šarmavičienė.  

Šie mokymai ir yra skirti pasirengti ministerijų biudžetų planavimo pertvarkai. Vėliau dar pusmetį, jau planuojant biudžetus, ministerijoms bus teikiama ir konsultacinė pagalba.

Svarbus parengiamasis etapas

Vasario 12 dieną, penktadienį, vyks bendri mokymai su LR Finansų ministerijos specialistais. Kiti mokymai ministerijų darbuotojams bus rengiami vieną-du kartus per savaitę iki kovo mėnesio pradžios.   

„Vykdoma  sudėtinga ir svarbi reforma, todėl šio proceso dalyviams kyla nemažai klausimų, į kuriuos mokymų metu bus stengiamasi atsakyti. Reikės keisti visą sistemą, darbo bus daug, todėl labai svarbu tam gerai pasirengti, kad pertvarka pavyktų ir sklandžiai būtų suplanuotas 2022 metų valstybės biudžetas”, – pabrėžia ekspertė.       

CPVA Viešosios ir privačiosios partnerystės skyriaus ekspertai ministerijų darbuotojams taip pat šiuo metu veda pokyčio priemonių formavimo mokymus, kuriuose paaiškinama, kaip reikia vertinti pažangos lėšų poreikius ir pokyčių įgyvendinimo poveikį tęstinių veiklų išlaidoms.  

Tikslas – viešųjų investicijų efektyvumas 

CPVA valstybės strateginio valdymo pertvarkoje dalyvauja nuo 2016 metų, kai buvo patvirtintas pasirengimą pertvarkai ir jos įgyvendinimą Europos Sąjungos investicinių fondų lėšomis finansuojantis projektas „Viešųjų investicijų efektyvumo didinimas“. Projektas įgyvendinamas kartu su strateginiais partneriais – LR finansų ministerija ir Vyriausybės kanceliarija.

Agentūra padėjo įvertinti pokyčių poreikius, apibrėžti naujos sistemos architektūrą ir parengti sistemą reglamentuojančius teisės aktus bei metodinius dokumentus. Nuo šių metų pradžios CPVA kartu su LR Finansų ministerija konsultuoja ministerijas plėtros programų ir priemonių rengimo klausimais, padeda ministerijoms pasirengti naujai sistemai ir pagal naujus reikalavimus parengti plėtros programas, atrinkti ir pagrįsti priemones bei suformuoti biudžetus.    

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.