Dokumentinio filmo „Mes esame Jūs“ peržiūra  

2024-06-18 16:00

Renginio informacija

2024-06-18 16:00

Dalintis

Birželio 18 d., Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius), CPVA organizuoja dokumentinio filmo „Mes esame Jūs“ (angl. „We are U“) peržiūrą. Filmą prodiusavo nevyriausybinė organizacija „SavED“,  jame penki paaugliai iš Ukrainos ir jų mentoriai pasakoja apie tai, su kokiais iššūkiais reikia susidurti ne tik jiems, bet ir visai karo niokojamos Ukrainos švietimo sistemai.  

Renginio metu dalyviai ne tik gyvai susipažins su pagrindiniais filmo herojais, bet taip pat išvys ir tarptautinio architektūrinio konkurso „Ateities mokykla Ukrainai“, siekiančio prisidėti prie greitesnio ir efektyvesnio Ukrainos švietimo infrastruktūros atstatymo, projektų parodą. 

Į renginį kviečiami ambasadoriai, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir švietimo bendruomenių nariai.  

Informacija apie renginį: 

Data: birželio 18 d. 

Vieta: Nacionalinė dailės galerija, Vilnius, Konstitucijos pr. 22 

Pradžia: 16 val. 

Renginio programa: 

16.00-16:40 Renginio pradžia – užsienio reikalų viceministro Simono Šatūno, Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje pavaduotojo Viktor Gamotskyi,CPVA direktorės Lidijos Kašubienės, „Co-Create Future of Ukraine“ programos vadovo Artūro Žarnovskio, nevyriausybinės organizacijos „savED“ įkūrėjos, buvusios Ukrainos švietimo ministrės Anos Novosad pasisakymai. 

16:35-16:40 Laikas žiniasklaidos atstovų klausimams.  

16:40-17:40 Filmo peržiūra. 

17:45-18:00 Klausimų ir atsakymų sesija su dokumentinio filmo herojais. 

18:00-19:00 Bendra dalyvių diskusija po renginio. 

„Ateities mokyklos Ukrainai“ konkurso tikslas – sukurti adaptyvų techninį mokyklos projektą, kuris padėtų efektyviau ir kokybiškiau atkurti sugriautą Ukrainos švietimo infrastruktūrą. Projektas atitiks vietos specifiką ir galės būti nemokamai naudojamas mokyklų statybai visoje Ukrainoje. Juo naudotis galės ir Ukrainos institucijos, ir kiti tarptautiniai partneriai, dalyvaujantys šios šalies atstatymo procesuose. Darbų parodą taip pat galima peržiūrėti internete, „Ateities mokyklos Ukrainai“ („Future School for Ukraine“) svetainėje. 

Lietuvos Vyriausybės inicijuotam projektui vadovauja CPVA, kuri jį įgyvendina kartu su Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtos agentūra bei Lietuvos architektų sąjunga. Iš Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondo šiam projektui skirta 500 tūkst. eurų.  

Filmo peržiūros ir „Ateities mokykla Ukrainai“ projektų parodos partnerė – Nacionalinė dailės galerija.  

 

 

Dalintis

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.