Tarptautinis bendradarbiavimas

Ankaroje – Lietuvos savivaldybių patirtis įgyvendinant „žaliuosius“ sprendimus

2022 m. sausio 18 d.
Ankaroje – Lietuvos savivaldybių patirtis įgyvendinant „žaliuosius“ sprendimus

Lietuvos institucijos plečia tarptautinį bendradarbiavimą ir glaudžius ryšius ES kaimynystėje. Š. m. sausio 18 dieną Ankaroje, Turkijoje, buvo pristatyta Lietuvos savivaldybių patirtis energetikos ir klimato kaitos srityse bei pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau – LSA) ir Turkijos savivaldybių sąjungos.

Renginyje LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius akcentavo, kad siekiant klimato kaitos mažinimo tikslų savivaldybių vaidmuo yra esminis: kuo daugiau priemonių bus imamasi vietos lygmeniu, tuo didesnė tikimybė šiuos tikslus pasiekti. Lietuvos savivaldybės jau ne vienerius metus  aktyviai veikia tvaraus transporto plėtros, energetinio efektyvumo, oro taršos mažinimo, tvaraus atliekų tvarkymo srityse.

 „Šiandien vienas svarbiausių siekių yra apjungti klimato kaitos politikos vietinę, nacionalinę ir tarptautinę darbotvarkes taip, kad kylančius iššūkius suvoktume kaip galimybes, o pokyčius įgyvendintume tvariai. Juk „žalieji“ sprendimai nėra kažkokios teorinės strategijos dalis, jie tiesiogiai gerina mūsų gyvenimo kokybę – mažiau transporto taršos ir triukšmo, geresnė oro kokybė, urbanistinės infrastruktūros stabilumas ir daugiau žaliųjų erdvių, platesnė bioįvairovė, energijos taupymas,  kokybiškesni pastatai ir viešosios erdvės, pagaliau –  sveikesnis ir interaktyvesnis gyvenimo būdas“, – sakė LSA prezidentas Ankaroje.

Pasak jo, kaip niekada svarbios tampa tokios iniciatyvos kaip Merų paktas, įpareigojantis savivaldybes įgyvendinti inovatyvias klimato kaitos priemones. Nuo  2008 metų, kai pradėta ši iniciatyva, joje dalyvauja jau 17 Lietuvos savivaldybių. Tapti Merų pakto dalimi M. Sinkevičius paragino ir Turkijos savivaldybes.

Merų pakto signatarės – Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas renginio dalyviams pristatė šios savivaldybės patirtį įgyvendinant žaliuosius sprendimus.

Šio renginio rėmuose taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp LSA ir Turkijos savivaldybių sąjungos. Sutartyje numatyta, kad  abi asociacijos sieks palaikyti nuolatinius ryšius ir bendradarbiavimą, skatinti Turkijos ir Lietuvos vietos valdžios institucijų partnerystės plėtrą ekonomikos, kultūros, švietimo, sporto, vietos verslo, vystomojo bendradarbiavimo, viešojo administravimo tobulinimo, aplinkos apsaugos, klimato kaitos, miestų plėtros, energijos valdymo komunalinių paslaugų organizavimo, vietinio transporto organizavimo ir kitose srityse.

Sutarties pasirašymą padėjo koordinuoti Lietuvos ambasada Turkijoje. Su ambasadoriumi Ričardu Degučiu M. Sinkevičius ir D. Kaminskas susitiko išvakarėse.

Šiuo metu bendradarbiavimo ryšius su Turkija turi trys Lietuvos savivaldybės.

Apie projektą

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „ES – už energetikos kaitą: Merų paktas vakarų Balkanuose ir Turkijoje“ (angl.  “EU4 Energy Transition “Covenant of Mayors in the Western Balkans and Turkey”), kurio tikslas – įgyvendinti energetikos sektoriaus transformaciją ir kovoti su klimato kaita Vakarų Balkanuose bei Turkijoje, padedant šio regiono miestams vykdyti savo energetikos ir klimato kaitos įsipareigojimus. Projektą įgyvendina Centrinė projektų valdymo agentūra (toliau – CPVA) kartu su projekto partnere – LSA.

Projekto, įgyvendinamo nuo 2021 m. vasario mėn. kartu su Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra (GIZ), vertė –  9 335 000 EUR. CPVA yra atsakinga už 3 milijonų vertės Turkijos dalį šiame projekte. Projektą numatoma įgyvendinti iki 2025 m. vasario 28 d. 

 

Informacija parengta pagal Lietuvos savivaldybių asociacijos pranešimą

Pranešime naudojama projekto komandos nuotrauka.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.