ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Atgimusi Krekenavos bazilika ruošiasi didžiausiai metų šventei

2021 m. liepos 26 d.
Atgimusi Krekenavos bazilika ruošiasi didžiausiai metų šventei

Šiemet Žolinės atlaidus Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilika pasitinka ne tik atgimusi po ketverius metus trūkusių restauracijos darbų, bet ir sulaukusi svarbaus pripažinimo. Liepos 7 d. Krekenavos parapijos bendruomenei įteiktas sertifikatas, liudijantis, kad Žolinės atlaidų šventimo tradicija Krekenavoje įrašyta į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

Kartu į šį sąvadą 2020 metais įrašytos ir lietuvininkų dainavimo, šilinių dzūkų grybavimo, Lietuvos totorių gastronominė tradicijos, taip pat, pintinių juostų pynimas, poledinė bumbinamoji stintų žvejyba ir poledinė stintelių žvejyba, sukant bobas Lūšių ežere.

Dar plačiau atvėrė duris visuomenei

Išskirtiniam sakralinio ir kultūrinio paveldo objektui – Krekenavos bažnyčiai restauruoti ir pritaikyti  viešojo vartojimo tikslams iš Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų iš viso skirta 1,7 mln. eurų.  Projektą administravo Centrinė projektų valdymo agentūra. 

Projekto tikslas – kuo plačiau atverti bažnyčią įvairioms visuomenės grupėms, siekiant šalia religinės veiklos dar labiau skatinti edukacinę ir kultūrinę veiklą, aktualizuoti šį sakralinio paveldo objektą, pirmiausia, atnaujinant jo infrastruktūrą ir išplečiant veiklą.   

Garsina atlaidai ir stebuklingas paveikslas

Krekenavos miestelyje dvibokštė bažnyčia pastatyta dar 1901 metais. Ji yra vienas pagrindinių religinės istorinės paskirties traukos centrų ne tik visame Panevėžio rajone, bet ir šalyje. Bažnyčia įtraukta į Jono Pauliaus II piligrimų kelio maršrutą, o nuo 2011 metų popiežius Benediktas XVI bažnyčiai suteikė mažosios bazilikos titulą.

Visoje Lietuvoje Krekenavos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bazilika garsi ne tik stebuklingu laikomu Dievo motinos su kūdikiu paveikslu, bet ir Žolinės atlaidais. Keturias dienas trunkančiuose atlaiduose kasmet apsilanko iki 4 tūkst. žmonių.

Bažnyčia veikia ir kaip bendruomenės centras, yra turistų bei piligrimų traukos objektas, joje vyksta sakralinės muzikos koncertai.    

Sutvarkyta ir pritaikyta žmonių patogumui      

Projekto metu bažnyčia sutvarkyta kompleksiškai – nuo stogo iki pamatų. Restauratorių rankų paliestas atgijo bažnyčios dekoras, lauko durys, Stasio Ušinsko vitražai, vargonai, taip pat į baziliką sugrįžo daugiau nei šešerius metus restauruotas Krekenavos Dievo motinos su kūdikiu paveikslas.

Lankytojų patogumui, įvedus vandentiekį ir kanalizaciją, bažnyčioje įrengti tualetai, šildytuvai po klauptais, pakeista grindų danga. Nauji laiptai ir perdangos įrengti bažnyčios bokštuose. Bazilikoje įrengtas muziejus ir Vinco Svirskio kryžių ekspozicija.

Šiuo metu bažnyčia ir miestelio bendruomenė jau rengiasi didžiausiai savo šventei – tradiciniams Žolynės atlaidams, kurie šiemet vyks net devynias dienas – nuo rugpjūčio 14 iki 22 d.  

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.