ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Atnaujinta Dailės galerija tapo Aukštaitijos sostinės puošmena

2021 m. vasario 24 d.
Atnaujinta Dailės galerija tapo Aukštaitijos sostinės puošmena

Švelninant karantiną, nuo kovo 1-osios lankytojams duris atverti ruošiasi šalies kultūros įstaigos. Tarp jų – ir neseniai įspūdingai atnaujinta Panevėžio miesto dailės galerija.

Daugiau nei šimtą metų skaičiuojantis kultūros paveldo pastatas miesto centre atgavo savo autentiškumą – jo fasade atidengta ir restauruota išlikusi istorinė raudonų plytų mūro siena su langais. Šis fragmentas tapo ryškiu ne tik paties pastato, bet ir visos atnaujintos Respublikos gatvės akcentu.  

Naujomis spalvomis nušvito ir galerijos vidaus erdvės, ekspozicijų salės. Galerijoje įrengta edukacinė klasė, atnaujinta rūbinė ir holas, patalpos darbuotojams.  

„Pradedame naują Panevėžio miesto dailės galerijos gyvavimo etapą. Mūsų galerija tapo šviesesnė, erdvesnė, modernesnė. Joje atsirado naujų erdvių, todėl galėjome įkurti dailės spaudinių biblioteką, kurioje saugome per 30 galerijos gyvavimo metų pačių išleistus leidinius, dovanotas knygas.  Šalia bibliotekos įrengėme ir erdvę diskusijoms”, –  apie permainas pasakoja Dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Pasak jo, remonto metu buvo apšiltintos galerijos pastato sienos ir stogas, atnaujinti inžineriniai tinklai, įrengta apsaugos ir gaisrinė signalizacija, nuotolinių ryšių sistema, įgarsinimo sistema, įsigyti baldai, ekspozicinė ir multimedijos įranga. 

Beje, už galerijos remonto ir tvarkybos darbus bendrovė „Kriautė“ praėjusiais metais apdovanota Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurso „Lietuvos metų gaminys“ aukso medaliu.  

E. Žukauskas pasakoja, kad praėjusių metų rugsėjo pradžioje dar spėjo atnaujintą galeriją trumpam atidaryti prieš rudeninį karantiną. Porą mėnesių joje veikė tradicinė paroda „Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka“, kurioje pristatomi pastarųjų dvejų metų regiono menininkų darbai, taip pat – tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz“ darbų paroda bei keliaujanti MO muziejaus paroda „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“.

Šios parodos karantino metu kantriai laukė ir, galerijai atvėrus duris, vėl pasitiks savo lankytojus, kurie ne mažiau kantriai laukė net dvejus metus, kol vyko galerijos atnaujinimo darbai.       

Dailės galerija – vienas pagrindinių miesto kultūros centrų ir didžiausia ekspozicijų erdvė visame Panevėžio regione. Pagrindinis Dailės galerijos pastatas organiškai sujungtas su prieš penkerius metus pastatytu moderniu Keramikos paviljonu. Dar vienas Dailės galerijos skyrius – Fotografijos galerija įsikūrusi netoliese, kelios minutės pėsčiomis.  

Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje galerija garsėja kaip ilgametė tarptautinių keramikos simpoziumų organizatorė. Jos sukauptoje šiuolaikinės keramikos kolekcijoje  – daugiau nei 650 kūrinių ir kompozicijų. Jie puošia ne tik galerijos erdves ir kiemą, bet ir Prezidento rūmų parką,  įvairias Panevėžio miesto įstaigas.       

Projekto metu galerija įsigijo elektrinę keramikos degimo krosnį, kuri bus naudojama edukacinių užsiėmimų metu sukurtų kūrinių degimui.

Pagrindinio Dailės galerijos pastato atnaujinimui iš Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų skirtas beveik 1 mln. eurų. Projektą administravo Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA).  

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.