Tarptautinis bendradarbiavimas

CPVA iniciatyva buriami vystomojo bendradarbiavimo praktikai Lietuvoje

2022 m. gruodžio 13 d.
CPVA iniciatyva buriami vystomojo bendradarbiavimo praktikai Lietuvoje

Š. m. gruodžio 2 d. Centrinėje projektų valdymo agentūroje (CPVA) įvyko Praktikų klubo susitikimas. Praktikų klubas – tai neformali platforma, apjungianti Lietuvos viešojo sektoriaus institucijas, kurioms aktualu vystomojo bendradarbiavimo teikiamos galimybės. Klubo susitikimai organizuojami nuo 2017 metų bendra Užsienio reikalų ministerijos ir CPVA iniciatyva.

Šia iniciatyva siekiama sudaryti Lietuvos viešojo sektoriaus institucijų darbuotojams galimybę tarpusavyje dalintis informacija, sukaupta patirtimi, siekiant stiprinti ir įgyvendinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką. Vystomasis bendradarbiavimas įgalina šalies institucijas perduoti viešojo sektoriaus patirtį. Šiuo metu Lietuvos praktikų klubo susitikimuose dalyvauja atstovai iš daugiau nei 20 Lietuvos viešojo sektorių institucijų.

Gruodžio 2 d. vykusiame Praktikų klubo susitikime aptartos Dvynių ir TAIEX programų aktualijos, pasidalinta naujienomis iš neseniai Briuselyje įvykusio nacionalinių Dvynių programų koordinatorių susitikimo, kuriame dalyvavo ir CPVA ekspertai, pristatytos naujos CPVA strateginės partnerystės, ES vystomojo bendradarbiavimo programos, Lietuvos pagalbos Ukrainai ir Moldovai paketas, kurį įgyvendins CPVA. Galiausiai, pasidalinta tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo tendencijomis.

„Suprantame, kad viešojo sektoriaus svarba vystomajame bendradarbiavime tik didės, todėl planuojame ir toliau plėsti bendradarbiavimo tinklą, kad galėtume užtikrinti aukščiausios kokybės viešojo sektoriaus ekspertizę ir informacinius mainus. Aktyviai bendradarbiaujame ir keičiamės informacija su Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra GIZ, Latvijos ir Estijos vystomojo bendradarbiavimo agentūromis, ypač Ukrainos atstatymo ir Ukrainos, Moldovos ir Sakartvelo eurointegracijos kontekste, naujai įsteigta Kazachstano agentūra, pradėjome pokalbius su Lenkijos ir Kroatijos kolegomis“, – dalijosi CPVA Vystomojo bendradarbiavimo strategijos vadovė Deimantė Vaičiūnė.

Praktikų klubas Lietuvoje yra Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklo (angl. Practitioners‘ Network for European Development Cooperation) atitikmuo, tik nacionaliniu lygmeniu. CPVA Europos praktikų tinklui priklauso nuo 2018 m. ir jau 2021–2022 m. kartu su Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra GIZ metus pirmininkavo šiam tinklui. Taip pat kartu su Britų taryba CPVA vadovauja Europos praktikų tinklo darbo grupei „Efektyvi partnerystė ir įgyvendinimas“, kuria siekiama skatinti bendras tarpusavio žinias, veiksmingą koordinavimą ir tvirtą partnerystę tarp pačių tinklo narių ir su Europos Komisija. Šiuo metu Europos praktikų tinkle dalyvauja 22 organizacijos (SIDA (Švedija), GIZ (Vokietija), ADA (Austrija), FIIAPP (Ispanija), Expertise France (Prancūzija) ir kitos), iš jų 17 – tikrosios narės ir 5 – asocijuotos narės.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.