Kita

Diskutuoti, atrasti, pažinti: festivalyje „Būtent“ CPVA kėlė visuomenei aktualius klausimus

2023 m. rugsėjo 13 d.
Diskutuoti

Kasmetine tradicija tapęs diskusijų festivalis „Būtent“ paskutinį vasaros šeštadienį Birštone jau penktą kartą skatino įsiklausymo ir diskusijų kultūrą Lietuvoje. Skaičiuojama, kad šiemet festivalio metu įvyko daugiau kaip 55 diskusijos, kuriose dalyvavo per 250 pranešėjų, o renginyje apsilankė daugiau nei 5 tūkst. žmonių. CPVA vardu festivalyje rengtos dvi diskusijos.  

Diskusija „Kodėl „atiduodame“ geriausius savo ekspertus tarptautiniams projektams?“
 
Lietuvos ekspertai dalijasi patirtimi su tokiomis šalimis, kaip Moldova, Sakartvelas, Ukraina, Albanija, Šiaurės Makedonija, Juodkalnija, Serbija, Kosovas, Turkija ir tolimesnėmis – Armėnija, Azerbaidžanas, Kazachstanas, Palestina, Jordanija, Angola ir Ruanda bei kitos. Pagal Lietuvos patirtį besivystančios šalys įgyvendina esmines valstybines reformas, o ​Lietuvos pavyzdys, stojant į ES, neretai įvardijamas kaip vienas sėkmingiausių istorijoje. Kokią vertę gauname patys dalydamiesi patirtimi? Ar dėl to nenukenčia mūsų valstybės interesai?

Šiuos klausimus LRT radijo informacinių programų vedėjo Pauliaus Širono moderuojamoje diskusijoje nagrinėjo:

  • Arnoldas Pranckevičius, ambasadorius, Lietuvos Respublikos nuolatinis atstovas Europos Sąjungos;
  • Arūnas Paulauskas, laikinasis Viešojo saugumo tarnybos vadovas;
  • Rūta Grigaliūnienė, CPVA Tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo projektų skyriaus vadovė;
  • Lukas Ivanauskas, Tyrimų centro OSMOS (buvusi „AfriKo“) analitikas;
  • Jurgita Domeikienė, viešojo valdymo reformų ekspertė, ES programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ (EU4PFM) komandos vadovė.

Diskusija „Kodėl svarbu remtis įrodymais, priimant visuomenei reikšmingus sprendimus?“

Niekas nebeabejoja, kad priimant visuomenei svarbius sprendimus būtina remtis įrodymais. Tyrimams ir analizėms išleidžiame milijonus, tačiau ar efektyviai tai panaudojame? Ar dabartiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje, priimant visuomenei svarbius sprendimus, visais atvejais yra naudingi praeities duomenys? Gal verčiau turėtume prognozuoti ateities ​tendencijas ir remtis ateities įžvalgomis? Kodėl mums, visuomenės nariams, turėtų rūpėti priimamų sprendimų pagrįstumas?

Šiuos klausimus žurnalisto​​ Aurimo Perednio moderuojamoje diskusijoje nagrinėjo:

  • Darius Žeruolis, Ministrės Pirmininkės patarėjas strateginio planavimo, viešojo administravimo, reformų ir pokyčių valdymo klausimais;
  • Ramūnas Vilpišauskas, VU TSPMI profesorius;
  • Linas Jasiukevičius, CPVA Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus ekspertas.​

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.