ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Ekskursijų festivalyje „L6“ Kaune – ir CPVA administruojami projektai

2019 m. liepos 4 d.
Ekskursijų festivalyje „L6“ Kaune – ir CPVA administruojami projektai

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, liepos 6-ją, Kaune vyks Ekskursijų festivalis „L6“ ir bus rengiamos nemokamos ekskursijos į tarpukario modernizmo architektūros objektus, tarp kurių bus ir du objektai, atnaujinami 2014-2020 metų  Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis ir administruojami Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA).  Tai – buvęs Prano Gudavičiaus ir Aleksandros Iljinienės gyvenamasis namas K. Donelaičio gatvėje 19 bei Kauno kultūros centras „Tautos namai“, kurio infrastruktūra, įgyvendinant projektą, pritaikoma vietos bendruomenės reikmėms. 

Kauno modernizmo architektūra  

1933 metais pagal inžinieriaus architekto Arno Funko projektą pastatytas dviejų aukštų namas K. Donelaičio g. 19 yra išskirtinis kultūros paveldo objektas ir vienas ryškiausių tarpukario Lietuvos modernizmo pavyzdžių ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje.

Kauno kultūros centras „Tautos namai“ įsikūręs kultūros paveldo objekto statusą turinčiame „Darbo rūmų“ pastate, kuris 1939 metais pastatytas pagal architekto A. Lukošaičio ir inžinieriaus A. Navicko projektą. Tai tarpukario modernizmo tradicijai priskiriamas funkcionalizmo architektūros pavyzdys, kurio interjere iki šiol yra išlikę daug autentiškų detalių.  

Ekskursijų festivalio „L6“ palapinė įsikurs Ramybės parke, netoli mečetės (prie Trakų ir V. Mykolaičio – Putino gatvių sankryžos).   

Kiekvienas atvykęs prie L6 paviljono, galės užsiregistruoti į norimą ekskursą (trumpa, 45 min. ekskursija pastato viduje) arba teminę ekskursiją po šį Kauno rajoną (ilgesnė, 90 min. ekskursija pėsčiomis mieste). Nuo 11 iki 16 val. registracija vyks gyvos eilės principu paviljone  ir programoje nurodytu laiku grupė su gidu pajudės tyrinėti Kauną ir susipažinti su daugiasluoksne jo istorija bei architektūra.

Jaunų profesionalų iniciatyva

Jau ketvirtus metus tradiciškai per Valstybės dieną vykstantis ekskursijų festivalis „L6“ pristato Kauno tarpukario modernizmo architektūrą, nagrinėja svarbius istorinius įvykius ir aktualius kultūrinius reiškinius, supažindina su šiuolaikine architektūra.

Ekskursijas veda Ekskurso komanda arba Nematerialaus turto fondo asociacijos nariai – architektūros, istorijos, paveldosaugos, humanitarinės krypties jaunų profesionalų grupė.

Šiais metais ekskursijų festivalis „L6“ rengiamas kartu su Kauno „Europe Direct“ informacijos biuru. Į maršrutus įtraukti ir miesto kultūriniai objektai, atnaujinami ES fondų lėšomis.   

Visą ekskursų ir teminių ekskursijų tvarkaraštį rasite interneto svetainėje www.ekskursas.lt arba mieste dalinamose skrajutėse.

Ekskursas veikia nuo 2015 m. ir rengia pavasario, rudens ekskursijų ciklus, kuriems parenkama vis nauja tema. Ekskursas taip pat bendradarbiauja su Kauno menininkų namais, Kauno kino centru Romuva, Kauno bienale, Kauno turizmo ir informacijos biuru kaip partneris ruošiant naujus architektūros, turizmo ir kultūros sklaidos projektus.
www.facebook.com/ekskursas

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.