ES fondų investicijos 2014-2020 m.

ES investicijų projektų vadovų dėmesiui

2021 m. vasario 8 d.
ES investicijų projektų vadovų dėmesiui

Jau tryliktąjį kartą Finansų ministerija inicijuoja geriausių Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2021“ rinkimus. Šiuo konkursu siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.

„Europos burės 2021“ nominacijos:

 1. Už inovatyviausius sprendimus. Šiuo apdovanojimu siekiame atkreipti dėmesį į įmones, kurios savo veikloje diegė naujas technologijas, investavo į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą. Ypatingai ieškome projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.
 2. Už darnios aplinkos kūrimą. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams.
 3. Už investicijas į ateities mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.
 4. Už efektyvumą medicinoje. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.
 5. Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.
 6. Už bendruomeniškumo kūrimą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.
 7. Už įdomiausius smulkaus verslo projektus. Šiai nominacijai ieškome netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.
 8. Už kūrybiškiausią projekto viešinimą. Nominacija skirta tiems, kurie projekto viešinime pasitelkė kūrybiškumą, unikalumą, kurie išsiskyrė kitokia ir naujoviška idėja, susilaukė visuomenės dėmesio ir teigiamo įvertinimo.

„Europos burės 2021“ rinkimų taisyklės:

 1. Projektas turi būti iš dalies finansuotas 2014–2020 m. ES fondų (Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo, Sanglaudos fondo) lėšomis;      
 2. Projektas nebūtinai turi būti baigtas, tačiau būtinai sėkmingai įgyvendinęs didžiąją dalį (daugiau negu 51 proc.) savo veiklų ir/arba turėti aiškų rezultatą;      
 3. Projekto lėšos turi būti panaudotos skaidriai ir tinkamai, projektas ir jo vykdytojas turi būti nepriekaištingos reputacijos, nekelti abejonių visuomenei ir partneriams;      
 4. Rinkimuose dalyvauti gali tik 2014-2020 m. finansavimo laikotarpio projektai;     
 5. Projektas niekada nebuvo gavęs konkurso „Europos burės” apdovanojimo;
         

„Europos burės 2021“ vertinimo kriterijai:

 1. Projekto naujumas, originalumas;
 2. Projekto atitikimas tikslinių grupių poreikiams;
 3. Projekto rezultatų viešinimas;
 4. Tęstinumas ir projekto rezultatų poveikis;
 5. Projekto efektyvumas, reikalingumas.

 

Konkurso „Europos burės 2021“ vertinimo komisija:

Rūta Dapkutė – Stankevičienė, Finansų ministerijos Investicijų departamento direktorė;

Agnė Kazlauskaitė, laikinai einanti Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovės pareigas;

Guoda Azguridienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimų vadovė, matematikė, ekonomikos mokslų daktarė; 

Vilima Meškauskienė, laikraščio „Telšių žinios“ redaktorė;

Audronė Kiselienė, Lietuvos moterų lobistinės organizacijos valdybos pirmininkė;

Ernestas Naprys, verslo temų žurnalistas, „Verslo Žurnalistų Klubo“ vadovas;

Kristijonas Vasiliauskas, VšĮ „Robotikos akademija“ įkūrėjas.

 

Norintys dalyvauti konkurse, kviečiami užpildyti projektų registracijos formą iki 2021 m. vasario 19 d. 17.00 val.

Formą rasite šioje nuorodoje: https://forms.gle/NLkZEF6SBogUAB4eA 

Konkurso „Europos burės 2021” geriausių projektų apdovanojimų renginys planuojamas  2021 m. gegužės 27 dieną Vilniuje.

 

Visais su konkurso organizavimu susijusiais klausimais konsultuoja:

Rolandas Girštautas

Mob. +370 613 48131

El. p. 

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.