EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai

Idėjų gausa projektuose menų įvairovei skatinti

2016 m. spalio 6 d.
Idėjų gausa projektuose menų įvairovei skatinti

Vilnius, spalio 6 d. Lietuvos organizacijos, puoselėjančios kultūros paveldą ir meną, sėkmingai pasinaudojo Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo paramos galimybėmis ir įgyvendino 11 projektų, kurių bendra vertė siekia per 1 mln. EUR.

Lietuvos kultūros organizacijos, dalyvavusios šiuose projektuose kartu su partneriais iš Skandinavijos šalių, įgyvendino prasmingas ir reikalingas idėjas muzikos, kultūros paveldo sklaidos, menininkų rezidencijų, tarpdisciplininio meno, šokio bei kino edukacijos srityse. 

Šiandieną Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros organizuojamoje konferencijoje „Tarptautinis bendradarbiavimas: nauda ir iššūkiai kultūros veikėjų akimis“ apžvelgta šiais metais baigtų įgyvendinti tarptautinių kultūros ir meno projektų pasiekti rezultatai, pristatomi įkvepiantys pavyzdžiai bei užmegzti kontaktai tolimesniam Lietuvos, Norvegijos bei Islandijos meno atstovų bendradarbiavimui.

„11 tarptautinių projektų – atrodo visai nedaug, bet su jų rezultatais tiesiogiai susipažino beveik 20 000 žmonių Lietuvoje, Islandijoje ir Norvegijoje. Be galo svarbu, kad šalies regionuose gyvenantys žmonės turėjo galimybę pamatyti ir dalyvauti profesionaliosios kultūros ir meno renginiuose. Šių projektų komandose dirbo žmonės, kurie tikėjo savo idėja, sugebėjo ja užkrėsti kitus ir  neskaičiuodami valandų dirbo, kad idėjos virstų tikrove.“ – konferencijoje kalbėjo Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Jūratė Lepardinienė.

„Miestas yra ne vien teritorija, visų pirma tai idėja ir socialinis reiškinys, kuriame kultūros įvairovė skatina kurti gerovę. Kultūra ir ekonomika susijusios labiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ten, kur yra pagarba kultūrai, žmonės niekada negyvens skurde.“ – sakė konferencijos svečias iš Ispanijos Jordi Pardo, Europos kultūros sostinių atrankos ekspertų komisijos narys.

Diskusijų metu savo įžvalgomis ir įgyta patirtimi dalijosi tarptautinius kultūros projektus įgyvendinusių organizacijų atstovai bei partneriai. Jordi Pardo, vertinantis ir Lietuvos miestų pasirengimą tapti Europos kultūros sostine 2022 metais, atvyko į Vilnių su konferencijos dalyviais pasidalinti savo įžvalgomis apie sėkmingų projektų ypatumus ir apie sąsajas tarp kultūros, miesto planavimo, turizmo, ekonominės ir socialinės plėtros.

Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo parama Lietuvai skiriama jau antrą kartą, tačiau tai pirmas kartas, kai lėšos skiriamos ne tik infrastruktūriniams kultūros paveldo projektams, bet ir kitų kultūros sričių projektams. 

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.