Į priekį judančią žmogaus figūrą primenantis simbolis nuo šiol žymės beveik 700 sporto projektų Lietuvoje, kurie nuo 2019 m. yra dalinai finansuojami valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis.
Bendradarbiaujant su konkurso būdu pasirinktais partneriais, komunikacijos bendrove „Fabula Hill+Knowlton Strategies“, sukurtas ženklas, stiliaus vadovas bei šūkis – tai naujovė, padėsianti visuomenei lengvai atpažinti sporto projektus, kuriuos dalinai finansuoja Sporto rėmimo fondas.
„Kuriant šį logotipą buvo svarbu atspindėti pagrindines Sporto rėmimo fondo vertybes: prieinamumą žmogui, tobulėjimą, kompetenciją savo srityje. Taip gimė stilizuotas ženklas, kuris savyje talpina du simbolius: strėlę ir stilizuotą žmogaus figūrą, kuri yra pasiruošusi judėti į priekį. Pasirinkta mėlynos ir raudonos spalvos gama atliepia ir stiprina ženklo dinamiškumą, sudaro draugiškumo įspūdį,“ – pasakoja ženklo kūrėja Agnė Alesiūtė, „Fabula Hill+Knowlton Strategies“ dizainerė-kūrybininkė.
Fizinis aktyvumas svarbiau už sportinius rezultatus
Nuo 2019 m. pasikeitus Sporto rėmimo fondo administratoriui ir sporto projektų atrankos sistemai pritaikius šiuolaikinį europinį modelį, daugiausia dėmesio ir toliau skiriama pagrindiniam fondo tikslui – Lietuvos gyventojų fizinio aktyvumo skatinimui.
„Šūkis „Įkvėpti judėti“ gimė atsižvelgiant į Sporto rėmimo fondo tikslą, nes svarbiausias pats procesas, o ne pergalių siekis sporte. Pastebėsite, kad visame Sporto rėmimo fondo vizualiniame stiliuje tęsiamas judėjimo svarbos naratyvas, siekiantis įkvėpti kiekvieną,“ – sako Agnė Alesiūtė.
Akylesni skaitytojai pamatys, kad šūkyje užkoduotos 2 reikšmės. Skirtingai kirčiuojant žodį „įkvėpti“, jis įgauna skirtingas prasmes.
„Šūkis „Įkvėpti judėti“ – tai Sporto rėmimo fondo siekis suteikti galimybę kokybiškiausiems sporto projektams išvysti dienos šviesą ir padėti jiems įgyvendinti suplanuotas veiklas, pasiekti užsibrėžtų tikslų. Kita reikšmė – „įkvėpti judėti“ – tai sporto projektų dalyviai, kurie, pasinaudoję Sporto rėmimo fondo suteikta parama, dalyvauja įvairiose fizinio aktyvumo, kvalifikacijos tobulinimo veiklose ar sporto renginiuose,“ – paaiškina Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Žana Orlova.
Diegiamos naujovės didins programos skaidrumą ir žinomumą
Per dvejus metus Sporto rėmimo fondo lėšomis visoje Lietuvoje finansuota beveik 700 projektų. Iš jų beveik 100 – projektai, skatinantys žmonių su negalia fizinį aktyvumą.
„Visus šiuos projektus jungia tai, kad jie dalinai finansuojami visų mūsų, t. y. mokesčių mokėtojų lėšomis. Todėl ypač svarbūs yra skaidrumas ir viešumas. Švietimo mainų paramos fondo interneto svetainėje pateikiame statistinę ir administracinę informaciją susijusią su projektais, o netrukus naujoje svetainėje www.srf.lt bus galima rasti ir realiu laiku vykstančių sporto projektų veiklų žemėlapį. Tikime, kad juos visus vienijantis ženklas prisidės prie matomumo ir skaidrumo,“ – sako Žana Orlova.
Sporto rėmimo fondo lėšas administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.