ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Informacija apie daugiau kaip 1,5 milijono ES finansuojamų projektų pasiekiama naujoje viešoje platformoje

2022 m. kovo 18 d.
Informacija apie daugiau kaip 1

Europos Komisija pradėjo „Kohesio“, viešos internetinės platformos, kurioje surinkta visa informacija apie daugiau kaip 1,5 milijono projektų iš visų 27 ES valstybių narių, veiklą.

Šiandien, prasidedant 8-ajam sanglaudos forumui, Europos Komisija pradėjo „Kohesio“, viešos internetinės platformos, kurioje surinkta visa informacija apie daugiau kaip 1,5 milijono projektų iš visų 27 ES valstybių narių, veiklą; tai informacija apie projektus, kuriems nuo 2014 m. skirtas finansavimas iš Europos regioninės plėtros fondoIeškoti šios nuorodos vertimųEN••• (ERPF), Sanglaudos fondoIeškoti šios nuorodos vertimųEN••• ir Europos socialinio fondo.

Platforma „Kohesio“ visiems suteikia galimybę susipažinti su valdančiųjų institucijų turima informacija. Joje pateikiamas įspūdingas duomenų kiekis, kuris rodo esminį sanglaudos politikos indėlį ES regionų ekonominei, teritorinei ir socialinei sanglaudai, taip pat žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, įgyvendinant ir finansuojant pačius įvairiausius politikos prioritetus ES valstybėse narėse. Ji taip pat skatina nustatyti skirtingų regionų ir ES valstybių narių geriausios praktikos pavyzdžius ir jais keistis.

„Kohesio“ platformoje galima rasti šią informaciją:

  • standartizuotus 2014–2020 m. finansavimo laikotarpio duomenis apie 1,5 milijono projektų, įskaitant nuorodas į atitinkamas programas ir fondus;
  • standartizuotus duomenis apie 500 000 projektų naudos gavėjų ir tų projektų įgyvendinimo būklę;
  • duomenis apie daugiau kaip 300 veiksmų programų visose 27 ES valstybėse narėse;
  • interaktyvų žemėlapį, leidžiantį gauti duomenis iš atitinkamų geografinių vietų;
  • ateinančiais mėnesiais platforma bus prieinama visomis oficialiosiomis ES kalbomis.

Bendradarbiaudama su ES valstybių narių sanglaudos lėšoms valdyti parinktomis vadovaujančiomis institucijomis, Europos Komisija toliau plėtos platformą „Kohesio“ ir į ją įtrauks naujojo 2021–2027 m. programavimo laikotarpio projektus.

Europos Komisija rūpinasi skaidrumu ir duomenų viešinimu visuomenei. Dėl šios priežasties 2015 m. gruodžio mėn. pradėjo veikti Sanglaudos atvirųjų duomenų platforma, kuri naudotojams leidžia sekti sanglaudos politikos įgyvendinimo pažangą ES lygmeniu pagal temą, šalį ar fondą. Platforma „Kohesio“ papildo Europos Sąjungos atvirųjų duomenų platformą, siūlydama vienintelę ir visapusišką informacijos apie projektus, finansuojamus pagal sanglaudos politiką, ir naudos gavėjus, saugyklą. Šios dvi platformos veiks tuo pačiu metu, nes jos siūlo dvi skirtingas prieigas – Sanglaudos duomenų platforma apima programos lygmens finansinę informaciją, o „Kohesio“ teikia išsamią informaciją projekto lygmeniu.

 

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje informacinis pranešimas

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.