ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Istorinis Vilniaus kvartalas velkasi naują rūbą

2020 m. vasario 13 d.
Istorinis Vilniaus kvartalas velkasi naują rūbą

Vilnius praturtėjo dar viena viešąja erdve Vilnios upės pakrantėje. Atnaujintoje krantinėje Paupio – Paplaujos rajone nutiesti dviračių ir pėsčiųjų takai, įrengti suoliukai, apšvietimas, vaikų žaidimo aikštelės, sutvarkyti ir apželdinti upės šlaitai, pastatytas Paupį ir Užupį jungiantis pėsčiųjų ir dviračių tiltas.

Dar neseniai šioje vietoje palei upę driekėsi išmindžiotas ir išvažinėtas vieškelis, iš vienos pusės tankiai apaugęs krūmokšniais ir žolynais, o iš kitos – įrėmintas buvusios „Skaiteks“ gamyklos griuvėsių.

Dabar buvusioje pramoninėje teritorijoje kuriamas didžiausias ir ambicingiausias šalyje konversijos projektas Vilniaus „Architektūros parkas“, o Vilnios pakrančių pietinėje teritorijoje sutvarkymo projektas yra jo sudėtinė dalis.

Projektas, kurį administruoja Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), finansuojamas  Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis. Bendra jo vertė – beveik 3 mln. eurų, iš kurių ES lėšos sudaro 2,5 mln. eurų.

Miestiečiai jau atrado atnaujintą pakrantę 

Nors vietoj gamyklos statomas daugiafunkcinis kvartalas „Paupys“- pirmasis Vilniaus „Architektūros parko“ etapas –  dar tik įgauna formas, atgaivinta Vilnios pakrantė ir joje sukurta viešoji infrastruktūra jau traukia miestiečius. Krantinėje laiką leidžia mamos su vaikais, pėsčiųjų ir dviračiu taku patogu pasiekti senamiestį, o per naująjį tiltą – persikelti iš vienos upės pusės į kitą.

Visu grožiu atgaivinta krantinė atsiveria nuo viršutinės terasos šalia Bernardinų kapinių Užupyje, kur įrengta ir apžvalgos aikštelė, serpantininis takas ir laiptai, vedantys upės ir tilto link. Dviratininkams, tėvams su vaikų vėžimėliais, žmonėms neįgaliųjų vėžimėliuose įrengtas pandusas, kuriuo jie gali pakilti į šlaitą ar nuo jo nusileisti.

Viršutinėje terasoje galima apžvelgti ir pietinio Vilniaus panoramą, nuo apačioje besidriekiančio statybų aikštele virtusio Paupio iki dangaus fone ryškėjančių bažnyčių bokštų.

Viešųjų ir privačių investicijų sinergija

„Architektūros parko“ teritorijoje Paupyje kuriama ir daugiau viešųjų erdvių: prie rekonstruojamų Aukštaičių, Paupio ir Drujos gatvių baigiama įrengti Turgaus aikštė, tiesiami šaligatviai, įrengiamas gatvių apšvietimas, apželdinimas, mažoji architektūra. Šiam projektui, kurio bendra vertė – 2 mln. eurų, iš ES struktūrinių fondų skirta 1,7 mln. eurų, o projektą užbaigti planuojama šių metų vasarą.

Jau balandžio mėnesį numatoma pradėti ir Manufaktūros gatvės tvarkymo darbus. Ši gatvė virs centriniu bulvaru su poilsio, laisvalaikio zonomis ir želdiniais. Šio ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto bendra vertė – 2,2 mln. eurų.

Buvusioje pramoninėje teritorijoje Paupyje (78 ha) kuriamas Vilniaus „Architektūros parkas“ yra vienas geriausių viešojo sektoriaus ir verslo bendradarbiavimo Lietuvoje pavyzdžių. Privatus verslas čia stato gyvenamuosius namus, biurus, verslo centro kvartalą su patalpomis kūrybinių industrijų verslui,  o viešosios investicijos naudojamos kurti ir atnaujinti viešąsias erdves bei jų infrastruktūrą. Tokia sinergija leidžia šią miesto dalį paversti pilnaverčiu naujos kokybės gyvenamuoju kvartalu su darbo vietomis, aktyviu kultūriniu bei visuomeniniu gyvenimu.               

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.