2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijos

Link energetinio saugumo – dar vienas žingsnis

2022 m. balandžio 26 d.
Link energetinio saugumo – dar vienas žingsnis

„Naujos kartos Lietuva“ plano projektui – elektros energijos kaupimo įrenginių sistemos įrengimui – skirta daugiau nei 87,6 mln. eurų iš Europos Sąjungos Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (ang. k. RRF, Recovery and Resilience Facility) lėšų.

Projektą administruojanti Centrinė projektų valdymo agentūra pirmąją pagal šią priemonę finansavimo sutartį pasirašė su projektą įgyvendinančia specialios paskirties bendrove „Energy cells“, kuri priklauso energijos perdavimo ir mainų įmonių grupei „EPSO-G“.

Elektros energijos kaupimo įrenginių sistema, kurios bendra galia ir talpa sieks 200 megavatų (MV) ir 200 megavatvalandžių (MWh), užtikrins Lietuvos energetikos sistemos saugumą ir galimybę dirbti izoliuotu režimu, kol Lietuva 2025 metais prisijungs prie kontinentinės Europos tinklų sistemos  (KET) ir atsijungs nuo BRELL (Baltarusija-Rusija-Estija-Lietuva-Latvija) žiedo. Sinchronizacija su Europos elektros tinklais bus paskutinis žingsnis į Lietuvos energetinę nepriklausomybę. 

„Didžiuojamės, kad galime prisidėti prie mūsų valstybei strategiškai svarbaus projekto įgyvendinimo. Tai bus dar vienas reikalingas žingsnis mūsų šalies energetinio saugumo link“, – pabrėžia CPVA direktorės pavaduotoja Jūratė Lepardinienė.    

Energijos kaupimo įrenginių parkai bus įrengti Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje ir Utenoje.  Šie įrenginiai, esant poreikiui, elektros galią galės pradėti teikti nedelsiant – per 1 sekundę. Taip bus užtikrintas patikimas momentinis aktyviosios galios pateikimas į elektros tinklą iki bus paleisti kiti elektros gamybos šaltiniai.

Statybos darbų pradžia numatyta šių metų birželio mėnesį, o jau gruodį planuojama pradėti teikti momentinio izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo rezervo užtikrinimo paslaugą.

Šis projektas – didžiausias Baltijos šalyse ir vienas didžiausių tokio tipo projektų Europoje. Po sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais energijos kaupikliai galės saugoti ir prireikus į tinklą pateikti iš atskirų atsinaujinančių išteklių pagamintą elektros energiją.

Plačiau apie projektą – www.energy-cells.eu.

Apie „Naujos kartos Lietuva“:

Tai mūsų šalies planas pasinaudoti Europos Komisijos pasiūlyta  Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemone (EGADP, angl. – RRF), kuri, reaguojant į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, skirta finansuoti valstybių narių struktūrines reformas ir skatinti ūkio atsigavimą. Ši priemonė yra bendro Europos Sąjungos „Next Generation EU“ paketo ekonomikos augimui ir pasirengimo ateities iššūkiams dalis. Pagal ją, Lietuvai iš viso yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijoms.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.