ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Moderni biblioteka Naujojoje Akmenėje tapo gyventojų traukos centru

2019 m. rugsėjo 23 d.
Moderni biblioteka Naujojoje Akmenėje tapo gyventojų traukos centru

Neseniai 70-ties metų jubiliejų atšventusioje Naujojoje Akmenėje iš tolo šviečia naujas kultūros židinys. Tai – naujose patalpose įsikūrusi moderni Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Šiai svajonei įgyvendinti prireikė net dvylikos metų ir beveik 2,9 mln. eurų valstybės, savivaldybės ir Europos Sąjungos investicijų.

„Mūsų biblioteka vakar ir šiandien yra kaip diena ir naktis“, – lydėdama po šviesias ir modernias bibliotekos erdves džiaugiasi jos direktorė Zita Sinkevičienė.

Dabartinę biblioteką sunku net lyginti su ankstesne, kuri veikė buvusiame vaikų darželio-lopšelio pastate, o dalis jos skyrių – dar trijuose pastatuose skirtingose miesto vietose. Todėl buvo nuspręsta nenaudojamą ir apleistą sovietmečio daugiabutį, kuriame anksčiau buvo bendrabutis, rekonstruoti ir pritaikyti bibliotekai. Tačiau darbai ne kartą strigo, statybos buvo užkonservuotos, pritrūkus lėšų, kol šį amžiaus projektą pavyko užbaigti, pasitelkus ES struktūrinių fondų, valstybės ir rajono savivaldybės biudžeto lėšas.

Centrinės projektų valdymo agentūros administruojamam projektui, kurio metu buvo baigti vidaus apdailos, kai kurių inžinierinių sistemų, išorinių atitvarų įrengimo darbai, įsigyti baldai, kompiuterinė, vaizdo, įgarsinimo ir kita reikalinga įranga, iš ES struktūrinių fondų skirta daugiau nei 452 tūkst. eurų. 

Bibliotekoje įrengtos naujos muzikos ir meno, interneto ir periodinių leidinių, užsienio kalbų,  kraštotyros skaityklos, žaisloteka vaikams ir jaunimui skirta erdvė, modernia video, audio įranga aprūpinta konferencijų salė. 

Bibliotekoje veikia cirkuliacinė procesų valdymo ir automatizavimo sistema, kuri gerokai supaprastino ir pagreitino tradicinius leidinių paieškos-paėmimo-grąžinimo procesus ir leidžia skaitytojams be bibliotekininko įsikišimo bet kuriuo paros metu paimti ir grąžinti leidinius.    

Šiuolaikinė biblioteka jau nėra tik tradicinė knygoms, spaudos leidiniams skirta erdvė. Čia miesto gyventojai gali naudotis naujausiomis technologijomis, interneto duomenų bazėmis. Bibliotekos konferencijų centre organizuojami ir miesto renginiai, eksponuojamos meno kūrinių, fotografijų parodos.   

Direktorė pasakoja, kad bibliotekoje įdiegtos naujausios technologijos atvėrė galimybes rengti ne tik įprastus kultūrinius renginius, kaip literatūriniai pavasariai, susitikimai su knygų autoriais, bet ir biblioterapijos užsiėmimus, garsinius skaitymus, įvairius edukacinius ir ugdymo užsiėmimus vaikams.

Naujuoju miestelėnų traukos centru tapusioje modernioje bibliotekoje mielai laiką leidžia šeimos su vaikais, jaunimas, senjorai. Šiuo metu biblioteka aptarnauja daugiau nei 2000 skaitytojų.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.