ES fondų investicijos 2014-2020 m.

„Mokslo salos“ projektui iš ES fondų skirta daugiau kaip 18 mln. eurų

2020 m. birželio 8 d.
„Mokslo salos“ projektui iš ES fondų skirta daugiau kaip 18 mln. eurų

Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) su  Mokslo ir inovacijų sklaidos centru pasirašė Mokslo ir inovacijų sklaidos centro Kaune, plačiau žinomo kaip „Mokslo sala“, projekto finansavimo sutartį. Šiam Nemuno saloje įgyvendinamam projektui skirta beveik 18,2 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų, bendra jo vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų.

Kuriamas centras skirtas populiarinti mokslą ir technologijas, ugdyti mokslo kultūrą bei skatinti visuomenę, ypač vaikus ir jaunimą, domėtis mokslu. Tyrimai rodo, kad Lietuvos piliečiai Europos Sąjungoje yra tarp mažiausiai besidominčių ir blogiausiai informuojamų apie mokslo ir technologijų pasiekimus.

Naujasis centras turėtų tapti patrauklia bei interaktyvia platforma mokslo bendruomenės ir plačiosios visuomenės bendravimui, įvairialypei mokslo pasiekimų sklaidai. Jis kuriamas pagal tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios ispanų-australų studijos „SMAR Architecture Studio“ projektą, kurio pagrindinis akcentas – dangų atspindinti ir tiesiogiai šviesą į pastato vidų perduodanti veidrodinė plokštuma.     

Veiks ir STEAM centras

Beveik 12 tūkst. kv. m. ploto moderniame pastate, kurio dalis bus įkasta į salos reljefa, bus įrengtos nuolatinės ir laikinos, kasmet atnaujinamos ekspozicijų erdvės,  planetariumas, konferencijų salės, laboratorijos, muziejaus erdvės, administracinės patalpos, kavinė. 

Čia veiks ir vienas iš trijų Lietuvoje kuriamų metodinių STEAM atviros prieigos centrų, kuriame moksleiviai galės ne tik susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, atradimais, bet ir patys atlikti mokslinius eksperimentus ir tyrimus keturiose laboratorijose: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, robotikos ir informacinių technologijų bei specializuotoje Kauno regiono poreikius atitinkančioje  Smart city laboratorijoje.

Interaktyvią ekspoziciją „Mokslo salai“ kuria konkursą laimėjusi Lenkijos bendrovė „Multimedia Art & Education”.

Saloje kuria viešąją erdvę

Šiuo metu vyksta tarptautinė statybos rangovo atranka. Būsimasis rangovas Mokslo ir inovacijų centrą privalės pastatyti per dvejus metus. „Mokslo salos“ atidarymas numatytas 2023 metų viduryje.     

Saloje kuriama ir miesto gyventojams bei svečiams skirta atvira viešoji erdvė. Kauno miesto savivaldybė čia įgyvendina projektą „Nemuno salos išvystymas į multifunkcinį sveikatinimo ir kultūros kompleksą, pritaikant jį visuomenės poreikiams“, kuriam iš ES fondų skirta daugiau kaip 2,5 mln. eurų, bendra jo vertė – beveik 3,3 mln. eurų.

Šį projektą taip pat administruoja CPVA. Saloje bus įrengtos sporto aikštelės (krepšinio aikštelė, velotrasa, riedlenčių rampos), vaikų žaidimo aikštelės, pantoninė prieplauka, amfiteatras, nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkyti želdiniai, įrengti suoleliai ir kiti mažosios architektūros elementai. Taip pat bus įrengti infrastruktūros aptarnavimui reikalingi inžinieriniai tinklai, apšvietimas, jungtys su esamais ir statomais tiltais, automatinis viešasis tualetas.    
‎‎

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.