Tarptautinis bendradarbiavimas

Pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniuje susitiko EU4PFM programos partneriai

2022 m. spalio 25 d.
Pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios Vilniuje susitiko EU4PFM programos partneriai

„Kartu stipresni“ – šiuo šūkiu š. m. spalio 24 d. Vilniuje pradėtas Europos Sąjungos (ES) finansuojamos programos „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ (EU4PFM) partnerių susitikimas. Tai pirmasis gyvas programos partnerių susitikimas nuo karo Ukrainoje pradžios.  

Su oficialiu vizitu į Lietuvą atvyko Europos Komisijos delegacijos Ukrainoje atstovai, Ukrainos partnerių institucijų – Ukrainos Finansų ministerijos, Valstybinės mokesčių tarnybos, Valstybinės muitinės tarnybos – atstovai, taip pat susitikime dalyvavo Ukrainos ambasados Lietuvoje darbuotojai. 

„Tai ypatinga proga pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios pagaliau susitikti gyvai. Rusijos kariuomenės įsiveržimas į Ukrainą per naktį pakeitė pasaulį. Nuo pat pirmos šio karo dienos mūsų širdys ir mintys yra su ukrainiečiais, ieškojome būdų, kaip galime padėti. Džiaugiuosi, kad mūsų projekto komanda čia, saugioje aplinkoje, gali įvertinti bendrai pasiektus rezultatus ir sutarti, ką dar turime nuveikti“, – susitikimo dalyviams sakė Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) direktorė Lidija Kašubienė. 

Europos Komisijos delegacijos Ukrainoje atstovas Xavier Camus išreiškė pagarbą Ukrainos gynėjams ir akcentavo ES įsipareigojimą palaikyti reformas Ukrainoje. Anot X. Camus, šis vizitas – tai galimybė pasidalyti abipuse patirtimi ir lūkesčiais, susijusiais su stojimo į ES procesu. „Ukrainos rekonstrukcijos procesas turi būti suderintas su tolesnėmis reformomis, reikalingomis siekiant narystės ES“, – pažymėjo X. Camus. 

EU4PFM projekto lyderės Jurgitos Domeikienės teigimu, prasidėjęs karas Ukrainoje aptemdė augimo perspektyvas ir padidino neapibrėžtumą, tačiau, nepaisant to, projekto veiklų nesustabdė. „Mes ne tik tęsiame anksčiau pradėtas veiklas, bet ir pradedame naujas, ir netgi sugebame organizuoti gyvus susitikimus. Taip, kartais tai gali atrodyti neįtikėtina, tačiau kiekvieną dieną Ukrainos žmonės daro neįtikėtinus dalykus ir rodo didžiulę drąsą – jie yra tikras įkvėpimas mums visiems“, – sakė J. Domeikienė. 

Susitikimo metu aptarta programos įgyvendinimo pažanga ir tolesnės paramos Ukrainai poreikiai. Daug dėmesio skirta atskiroms programos temoms – muitų ir mokesčių administravimui bei biudžeto planavimui. Vizito metu svečiai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su atitinkamų institucijų Lietuvoje vadovais, kurie pasidalijo mūsų šalyje diegiamomis praktikomis bei patirtimis.  
 
Vizitą organizavo CPVA, atsakinga už trijų EU4PFM programos komponentų (kurių vertė siekia 37 mln. eurų), susijusių su biudžeto procesų modernizavimu, modernios, efektyvios ir teisingos mokesčių surinkimo sistemos kūrimu bei su viešųjų finansų institucijų organizacinių gebėjimų stiprinimu Ukrainoje, įgyvendinimą, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Muitinės departamentu ir Valstybine mokesčių inspekcija. Programai iš viso skirta 50,5 mln. eurų, iš kurių 0,5 mln. eurų skyrė Lietuva.  

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.