Ką daryti, kad Europos Sąjungos investicijos šalies gerovei būtų kuo sėkmingiau panaudojamos ir nevirstų skausmingomis finansinėmis korekcijomis projektų vykdytojams. Apie tai ir kitas aktualias ES investicijų teisinio reglamentavimo problemas Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuotame renginyje „Finansinių korekcijų taikymo praktikos ir galimi sprendimai“ diskutavo ir sprendimų ieškojo investicijas administruojančių institucijų bei advokatų bendruomenės atstovai.
Pirmajame tokio pobūdžio susitikime už apskritų stalų dialogui susėdo advokatų kontorų „Ellex Valiūnas ir partneriai“, „Glimstedt Bernotas ir partneriai“, „TGS Baltic“, „Cobalt“, MB HIL, advokatų profesinės bendrijos „Walless“ advokatai, viešųjų pirkimų ekspertai ir administruojančių institucijų – CPVA, Inovacijų agentūros, taip pat Viešųjų pirkimų tarnybos, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos specialistai.
„Ką reikėtų keisti: teisinį reglamentavimą ar požiūrį į jį?“, – klausė advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ advokatas dr. Karolis Šimanskis, pabrėždamas, kad, pirmiausia, reikėtų keisti nusistovėjusį požiūrį į pažeidimus bei finansinių korekcijų taikymą.
„Kyla klausimas, ar norime užkardyti pažeidimus, ar už juos nubausti? Jei mums svarbu užbėgti už akių pažeidimams, o ne bausti, administruojančios institucijos turėtų kur kas labiau stiprinti prevencinį darbą, projektų vykdytojų konsultavimą, mokymus, metodinių dokumentų rengimą ir orientuotis į tai“, – kalbėjo dr. K. Šimanskis.
Jam pritarė ir advokatų profesinės bendrijos „Walless“ partnerė, advokatė Laura Ziferman, sakydama, kad prievaizdo vaidmenį administruojančioms institucijoms būtina keisti į padedančiojo ir kartu su projektų vykdytojais, perkančiosiomis organizacijomis, siekti bendro tikslo – kad kuo daugiau ES lėšų būtų investuota Lietuvoje.
„Kalbėkimės ne teismuose, o visi kartu su projektų vykdytojais susėdę už bendro stalo. Todėl tikiuosi, kad ši diskusija – tik didelio darbo pradžia,“- sakė advokatė.
„Džiaugiamės, kad advokatų bendruomenė atsiliepė į mūsų kvietimą susėsti prie bendro stalo ir kartu paieškoti sprendimų. Diskusija tikrai buvo konstruktyvi, sulaukėme ir konkrečių pasiūlymų, į kuriuos įsigilinsime, svarstysime juos ir su sprendimų priėmėjais, nes visi esame suinteresuoti projektų ir ES investicijų sėkme“, – apibendrindama susitikimą pabrėžė CPVA direktorės pavaduotoja, laikinai einanti direktorės pareigas, Ernesta Buckienė.