Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), įgyvendindama projektą „Metodinės ir ekspertinės pagalbos, reikalingos savivaldybėms įgyvendinant teritorines strategijas, teikimas“, gegužės 14 d. Kėdainiuose organizavo mokymus regionams apie duomenimis grįsto planavimo ir analitinių priemonių taikymo galimybes.
Mokymus pradėjo Valstybės duomenų agentūros (VDA) Valstybės duomenų valdysenos grupės analitikė Reda Švelniūtė, pristačiusi valstybės duomenų ežero galimybes ir „Savivaldos Datalab“ analitinių įrankių architektūrą bei jų naudojimo metodus per praktinius pavyzdžius. Mokymų dalyviai taip pat tapo pirmąja auditorija, kuriai VDA Geoerdvinių ir regionų duomenų skyriaus programuotojas Kostas Gružas pristatė naują įrankį – sociomorfotopų viešą aplikaciją ir jos taikymo galimybes.
Mokymus tęsė CPVA Metodinės pagalbos kompetencijų centro (MPC) ekspertas Edvinas Bulevičius su auditorija išsamiai aptardamas pasiūlos ir paklausos analizės reikšmę planuojant investicijas. Mokymus užbaigė CPVA MPC ekspertės Solveigos Skunčikienės pristatymas apie gyvenimo kokybės indekso, pajamų ir išlaidų modeliavimo priemonių taikymo galimybes.
Dalyviai ne tik susipažino su analitinių priemonių navigacija ir pagrindinėmis funkcijomis, bet ir turėjo galimybę realiu laiku savo kompiuteriuose išbandyti duomenų paieškos, filtravimo ir rodiklių analizės galimybes, stebėdami, kaip duomenys gali tapti kasdienio darbo ir sprendimų priėmimo pagrindu. Negalėjusieji dalyvauti renginyje taip pat turi galimybę susipažinti su pristatytomis priemonėmis ir jas savarankiškai išbandyti – parengtas mokymų įrašas, kurio nuorodos pateikiamos čia:
- I dalis – valstybės duomenų ežero ir „Savivaldos datalab” analitinių įrankių praktinio taikymo galimybės;
- II dalis – sociomorfotopai, nauja aplikacija sprendimams priimti ir pagrįsti;
- III dalis – pasiūlos ir paklausos analizė planuojant investicijas;
- IV dalis – gyvenimo kokybės indekso, pajamų ir išlaidų modeliavimo analitinių priemonių taikymo galimybės.












