2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijos

Svetainė esinvesticijos.lt išlieka svarbiausia žinių apie ES investicijas platforma

2023 m. gegužės 5 d.
Svetainė esinvesticijos.lt išlieka svarbiausia žinių apie ES investicijas platforma

2021–2027 m. ES fondų investicijų programos ir plano „Naujos kartos Lietuva“ informacinė svetainė esinvesticijos.lt jau per pirmuosius veiklos metus tapo svarbiausia žinių apie ES finansuojamas investicijas platforma. Joje potencialiems pareiškėjams, projektų vykdytojams, partneriams ir kitoms visuomenės grupėms vienoje vietoje pateikiama visa išsami informacija apie ES investicijas.

Tyrimų bendrovės „Civitta“ šių metų sausio mėn. atliktos apklausos duomenimis, kurią inicijavo Finansų ministerija, net 75 proc. potencialių pareiškėjų esinvesticijos.lt svetainėje randa visą reikiamą informaciją ir laiko ją naudinga, o 71 proc. potencialių pareiškėjų šią svetainę įvardija kaip pagrindinį informacijos apie ES investicijas šaltinį.

Kaip parodė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus ir organizacijos „Open Spending EU Coalition“ šių metų gegužę paskelbtas vertinimas, Lietuva, talpindama duomenis viename kanale esinvesticijos.lt, šiuo metu yra tarp geriausiai informaciją apie plano „Naujos kartos Lietuva“ naudojimą skelbiančių Europos Sąjungos šalių. Lietuvai skirti 76 balai iš 100 ir trečia vieta tarp 11 valstybių.

„Kurdami, tobulindami ir kasdien administruodami svetainę, siekiame, kad tai būtų žmogui draugiška informacinė platforma, kurioje kiekvienas patogiai ir paprastai rastų informaciją apie ES investicijas, gautų atsakymus į visus jį dominančius klausimus“, – sako už svetainės kūrimą, plėtrą ir administravimą atsakingos Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Jūratė Lepardinienė.

Pasak J. Lepardinienės, pirmieji veiklos metai parodė, kad svetainė jau dabar yra kokybiškas, vizualiai patrauklus ir patogus įrankis, kurį ir toliau tobulinsime. Bus ieškoma būdų, kaip paprastai, suprantamai, atvirai, vienoje vietoje pateikti visą potencialiems pareiškėjams, projektų vykdytojams reikalingą informaciją.

Pirmieji metai kaip tik sutapo su kvietimų teikti projektų įgyvendinimo planus skelbimų pradžia, todėl šiuo metu svetainė labiausiai orientuota į galimus pareiškėjus. Joje nuolat atnaujinama informacija apie ministerijų planus skelbti kvietimus teikti projektų įgyvendinimo planus, skelbiami kvietimai teikti projektų įgyvendinimo planus ir visa kita pareiškėjams reikalinga informacija: teisės aktai, formos, metodinė medžiaga.

Svetainėje taip pat viešinama informacija apie finansavimo šaltinius ir galimybes, įgyvendinamus projektus, jų vykdytojus, suteikto finansavimo dydį, viešųjų pirkimų laimėtojus, projektų rezultatus, skelbiamas renginių kalendorius.

Apie ES investicijas paprastai – vos mažiau nei per tris minutes galima sužinoti pasižiūrėjus informacinius filmukus, o gauti visą informaciją pirmiesiems – užsisakius svetainės naujienų prenumeratą.

Ateityje numatoma sukurti papildomus puslapius ir polapius, skirtus informuoti tikslines grupes apie visus ES lėšomis įgyvendinamus projektus, jų eigą, siekiamus ir pasiektus rezultatus, pristatyti reikšmingiausius projektus ir papasakoti jų sėkmės istorijas. Svetinėje taip pat bus skelbiami projektų vykdytojų – neperkančiųjų organizacijų įgyvendinant projektus vykdomi viešieji pirkimai.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.