Viešojo ir privataus sektorių partnerystė

Verslui pristatyti ambicingi viešojo sektoriaus projektai

2020 m. rugsėjo 8 d.
Verslui pristatyti ambicingi viešojo sektoriaus projektai

Tam, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau sėkmingų viešosios ir privačios partnerystės projektų, bendradarbiavimas turi prasidėti, kai investiciniai projektai dar tik rengiami. Šiam tikslui ir skirtos du kartus per metus Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) organizuojamos Viešojo ir privataus sektorių partnerystės (VPSP) mugės, kuriose viešojo sektoriaus atstovai verslui pristato savo projektus ir bendradarbiavimo galimybes. 

Šių metų rugsėjo 8 dieną surengtoje ketvirtojoje VPSP mugėje, vykusioje nuotoliniu būdu,  investuotojams, finansų institucijoms, konsultantams rengiamus investicinius projektus pristatė Vilniaus miesto ir Jurbarko rajono savivaldybės, Klaipėdos universitetas ir Lietuvos sporto centras.  

Pirmąją Lietuvoje mokyklą viešosios ir privačios partnerystės būdu Balsiuose pastačiusi Vilniaus miesto savivaldybė dabar imasi ambicingo pilotinio projekto atnaujinti penkias prieš pusę amžiaus sostinėje pastatytas mokyklas. Projektą numatoma įgyvendinti valdžios ir privataus sektoriaus (VŽPP) partnerystės būdu, o preliminari investicija siektų apie 34 mln. eurų.  

Projekto Santariškių medicinos įstaigų miestelyje sėkmė, koncesijos būdu įrengus automobilių stovėjimo aikšteles, Vilniaus savivaldybę paskatino analogišką projektą rengti ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės bei Antakalnio poliklinikos teritorijoje. 

Šalia šių gydymo įstaigų, kuriose per metus apsilanko daugiau nei milijonas pacientų, koncesijos būdu numatoma įrengti apie 1350 automobilių stovėjimo vietų. Planuojamos investicijos į šį projektą siektų apie 4,5 mln. eurų.

Jurbarko rajono savivaldybė koncesijos būdu norėtų turizmui pritaikyti Panemunės kelio perlą – Raudonės pilį. Joje galėtų būti įrengtas viešbutis, restoranas, plėtojamas konferencinis turizmas. Preliminariai skaičiuojama, kad investicijos į šį projektą siektų apie 2,6 mln. eurų.

Šiuo metu pati rajono savivaldybė įgyvendina Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų lėšomis finansuojamą Raudonės pilies parko pritaikymo lankytojams projektą. Siekiama, kad įgyvendinus abu šiuos projektus, Raudonės pilis, kurią per metus aplanko apie 30 tūkst. žmonių,  taptų dar didesniu turistų traukos centru.  

Žiedinių lenktynių trasos „Nemuno žiedas” Kačerginės miestelyje atnaujinimo koncesijos būdu projektą rengia Lietuvos sporto centras. Čia planuojama sukurti automobilių ir motociklų sportui tinkamą aukšto lygio FIA licencijuotą trasą ir sportinę infrastruktūrą. Planuojamos investicijos siektų apie 7,1 mln. eurų, o bendra projekto vertė – apie 81 mln. eurų. 

Partnerių bei investicijų ieško ir Klaipėdos universitetas, kuris savo universiteto miestelio teritorijoje nori įrengti modernų sporto kompleksą, skirtą ne tik studentams, bet ir klaipėdiečiams. Koncesijos būdu planuojama pastatyti futbolo maniežą ir aikštę, taip pat treniruočių salę. Preliminarios investicijos į šį projektą siektų apie 2 mln. eurų. 

Mugės video įrašą galima peržiūrėti čia.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.