ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Visaginiečio organizuojami turai traukia žmones iš viso pasaulio

2021 m. lapkričio 15 d.
Visaginiečio organizuojami turai traukia žmones iš viso pasaulio

Jau penktus metus visaginietis Antonas Jevtiuchovas svečius ir vietos gyventojus kviečia susipažinti ne tik su turtinga Visagino apylinkių gamta bet ir su šio išskirtinio, miesto ir jį supančio krašto istorija.

Meilė gimtinei, nuostabi jo aura, lėtas gyvenimo tempas ir patogi aplinka paskatino užsienyje dirbusį ir gyvenusį vyrą apsispręsti grįžti į Visaginą ir būtent čia pradėti sėkmingą turizmo verslą.

Pritraukia lankytojų iš viso pasaulio

Antono įkurta „LitWild Travel“ agentūra savo organizuojamais žygiais po Visagino apylinkes traukia ne tik lietuvius, bet ir daug iš užsienio atvykstančių turistų. Agentūros interneto svetainės atsiliepimų skiltyje šiomis veiklomis besidžiaugiančių galima rasti iš viso pasaulio: pradedant atkeliavusiais iš kaimyninės Latvijos, baigiant turistais iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Jau beveik penkerius metus vykdomos veiklos idėja ir įkūrėjui kilo ne Lietuvoje. „Kelionės metu, kažkur Kaukazo kalnuose susipažinau su savo būsimais draugais, kurie jau tada užsiėmė panašia veikla į mūsų, tik kalnuose. Tuomet ir aš jau pradėjau galvoti, kaip galėčiau panašų verslą pradėti kurti ir savo krašte“, – pasakojo vyras. Pašnekovas sako, kad dirba tam, jog turistams atvykusiems į Lietuvą galėtų parodyti, kokios čia – Visagine yra unikalios apylinkės, gamta, kultūra. Pradėję nuo paprasčiausių žygių pėsčiomis gamtoje, šiuo metu „LitWild Travel“ kviečia apylinkes tyrinėti storais dviračiais, baidarėmis ir irklentėmis.

Nors susidomėjusių žygiais sulaukiama ištisus metus, tačiau, kaip ir visame turizmo sektoriuje, stipriai jaučiamas ir sezoniškumas, kurį pašnekovo įkurta agentūra stengiasi sumažinti siūlydama įvairų turizmo paslaugų pasirinkimą. „Vasarą tikrai labai daug darbo turime, o kai ateina rugsėjis iškart jaučiame, kad nuslūgsta ta banga. Natūralu, žmonės grįžta į studijas, į darbus, o vasara vis tiek yra laisvesnis sezonas, labiau skirtas poilsiui“, – pasakojo A.Jevtiuchovas. „LitWild Travel“ įkūrėjas pasakoja, kad vis naujus turistus pasižvalgyti po Visagino apylinkes pritraukia ir teikiamų turizmo paslaugų specifika.

„Čia svečius traukia tai, kad mes viskuo pasirūpiname 100 procentų, nes žmonėms tiesiog patogu, kai viską padarome už juos. Žmonėms tiesiog reikia užsisakyti turą, atsakyti į keletą klausimų ir vėliau atvažiuoti iki starto taško, o visa kita – maršrutai, maistas, pasakojimai – bus paruošta mūsų“, – pasakojo pašnekovas.

Sugrįžti viliojo savos apylinkės

Nors A.Jevtiuchovas gimė ir užaugo Visagine, tačiau yra ragavęs ir gyvenimo užsienyje. Pašnekovas sakė, kad po keleto metų gyvenimo ir darbo svetur į savą kraštą paskatino grįžti meilė ir paprastesnis gyvenimas. „Čia viskas paprasta, tikrai nekyla noras grįžti į užsienį ar keltis į didesnį miestą. Šiuo metu mes net ir namelį statomės miške, tad tikrai nesinori į miestą“, – tikino vyras.

Gyventi Visagine vyrą traukė ir nuostabi apylinkių gamta. Jau mąstydamas apie būsimo verslo kūrimą Antonas niekaip neįsivaizdavo jos įgyvendinimo didmiestyje. „Tos veiklos, savo idėjos negalėjau įsivaizduoti gyvenant, tarkime, Vilniuje. Aišku, ir ten yra įvairių apylinkių, bet čia man jos savos, pažįstamos ir manau, kad čia tiesiog yra daugiau galimybių“, – pasakojo A.Jevtiuchovas. Pašnekovas teigė, kad gyvenant Visagine sezoniškumas jaučiamas ir pačiame miesto gyvenimo ritme, tačiau tai nereiškia, kad trūksta veiklos. „Vasarą tikrai padaugėja žmonių, kurie atvažiuoja čia leisti atostogų, miestas pasidaro gyvesnis. Šaltuoju laikotarpiu judesio mažiau, tačiau tikrai miestas nesustoja: organiziuojamos žiemos pramogos, veikia įvairūs būreliai vaikams ir suaugusiems, vyksta įvairių sporto šakų užsiėmimai“, – sakė vyras.

Turistus žavi atominė sritis ir gamtos apsuptis

Pats žygius vedantis A.Jevtiuchovas pasakojo, kad į Visaginą labiausiai žmones traukia tai, kad čia yra vadinamoji atominė sritis. „Jei reikėtų rasti vieną priežastį, kodėl žmonės susidomi būtent Visaginu, tai galėčiau sakyti, kad tai yra Ignalinos atominė elektrinė“, – svarstė pašnekovas. Dėl tokio susidomėjimo „LitWild Travel“ vykdo ekskursijas ne tik gamtoje, tačiau ir po miestą, turi atskirą turą „Atomic“, kuris per miškus atveda iki Černobylio „dvynio“ – Ignalinos atominės elektrinės.

„Su žmonėmis, kurie užsisako „Atomic“ turą važiuojame prie atominės elektrinės, ten pietaujame elektrinės valgykloje. Tai irgi žmonėms yra unikali patirtis. Važiuodami apžiūrime ir pramoninį miestelį, kuris buvo statytas prie Visagino, ir pačias apylinkes. Per pusdienį susipažįstame su miestu, apylinkėmis ir pačia elektrine“, – pasakojo vyras. „LitWild Travel“ įkūrėjas pasakojo, kad nemažam ratui turistų Visaginas asocijuojasi su kurortu dėl to, kad yra apsuptas gamtos. „Pats miestas labai jaukus, nes yra apsuptas miškų. Daug kas atvažiuoja ir sako, kad čia jaučiasi kaip kurorte. Apylinkėse labai daug ežerų, todėl gamtos mylėtojams tikrai yra ką pamatyti ir patirti,“, – sakė A.Jevtiuchovas.

Pašnekovas taip pat pabrėžė, kad miestas gali sudominti ne tik gamtos mylėtojus, tačiau ir įdomesnės architektūros mėgėjus. „Čia nėra nei vieno šviesoforo, taip pat nėra jokių kabančių elektros laidų, viskas yra po žeme. Miestas yra išskirtinai suprojektuotas, todėl tam, ką domina sovietinio laikmečio architektūra, jis tikrai bus labai įdomus“, – pasakojo pašnekovas.

„Integruojanti infrastruktūra“ – VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota komunikacijos kampanija, kuria siekiama suteikti gyventojams daugiau žinių apie Lietuvos regionuose ES fondų lėšomis atnaujintos ar sutvarkytos infrastruktūros teikiamas galimybes ir privalumus. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

 

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.