„Vystomasis bendradarbiavimas – tai neišmatuojamos galimybės Lietuvos įvaizdžio ir žinomumo stiprinimui, šalies viešajam sektoriui ir verslo plėtrai užsienyje. Turime dar efektyviau išnaudoti šią aikštelę įsitvirtinti Europoje, kitose šalyse ir tam, pirmiausia, būtina didinti Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo finansavimą, kuris kol kas siekia vos 0,11 proc. BNP”, – pabrėžė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas, kalbėdamas Vadovų diskusijoje-forume, skirtame trejus metus Lietuvoje vykdyto projekto „Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politikos įgyvendinimo gerinimas bei Lietuvos viešojo valdymo institucijų ir jų darbuotojų gebėjimų stiprinimas“ rezultatų aptarimui.
Kartu su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija šį projektą įgyvendinusios Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) vadovės Lidijos Kašubienės teigimu, dalyvavimas vystomojo bendradarbiavimo projektuose sukuria didžiulę pridėtinę vertę visoms pusėms – tiek ES, tiek mūsų šaliai, tiek paramą gaunančioms valstybėms.
„Lietuvos viešasis sektorius turi aukščiausio lygio ekspertų ir ekspertinės patirties, kuria noriai dalinamės. Ši mūsų motyvacija neliko nepastebėta ir Europos Komisijos, kuri CPVA patikėjo administruoti didelės vertės vystomojo bendradarbiavimo programas Ukrainoje viešųjų finansų valdymo ir teisingumo srityse. Šiuo metu su EK vyksta derybos ir dėl naujų didelių paketų“, – kokią naudą kuria vystomojo bendradarbiavimo veikla, akcentavo L. Kašubienė.
Už vystomojo bendradarbiavimo veiklą atsakingi viešojo valdymo institucijų atstovai renginyje buvo supažindinti su projekto metu parengtomis rekomendacijomis Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo veiklą reglamentuojančių teisės aktų tobulinimui. Šios rekomendacijos parengtos, atsižvelgus į gerąją užsienio praktiką, ir leistų institucijoms dar efektyviau vykdyti šią veiklą.
Taip pat kalbėta apie Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ateities perspektyvas, būtinybę sukurti Vystomojo bendradarbiavimo fondą.