Savivaldybių rodiklių analizė

Baigtas šių metų CPVA individualių konsultacijų ir mokymų ciklas savivaldybėms

2024 m. lapkričio 26 d.

Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Metodinės pagalbos kompetencijų centro Viešųjų finansų vertinimo grupės ekspertai sėkmingai užbaigė 2024 m. individualių konsultacijų ciklą, skirtą Lietuvos savivaldybėms. Šiais metais ekspertai aplankė 15 savivaldybių, siekdami pristatyti atnaujintas analitines priemones, padedančias stiprinti savivaldybių finansinį tvarumą.

Per pirmąjį metų pusmetį buvo aplankytos šios savivaldybės: Alytaus m., Alytaus r., Kalvarijos, Prienų r., Druskininkų, Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos ir Lazdijų r. savivaldybės. Antrąjį pusmetį konsultacijos tęstos Marijampolės, Šakių r., Kauno m., Kauno r., Kaišiadorių r., Kėdainių r. ir Birštono savivaldybėse.

Konsultacijose pristatytos priemonės buvo sukurtos pasitelkus Europos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano lėšas. 2023 m. parengtos analitinės priemonės šiemet buvo atnaujintos, papildant jas naujausiais savivaldybių duomenimis.

Pasak CPVA eksperto Viktoro Sirvydžio, konsultacijų metu savivaldybių specialistai buvo supažindinti su gyvenimo kokybės indekso (GKI), savarankiškų pajamų bei tęstinių išlaidų atotrūkių vertinimo ir modeliavimo analitinėmis priemonėmis.

„Šios priemonės ne tik padeda savivaldybėms geriau suprasti savo finansinę situaciją, bet ir leidžia priimti geriau įrodymais pagrįstus sprendimus, sprendžiant strateginio bei finansų planavimo klausimus“, – teigia V. Sirvydis.

Konsultacijų metų ciklas  užbaigtas lapkričio 21 d. susitikimu su Birštono savivaldybės atstovais, tarp kurių buvo ne tik savivaldybės Biudžeto ir apskaitos, Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjai ir specialistai, bet ir kitų skyrių bei administracijos atstovai.

Birštono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas Egidijus Dargis pabrėžė gyvenimo kokybės indekso įrankio naudą.

„Šis įrankis padeda įsivertinti savo savivaldybės „konkurencinę“ poziciją kitų savivaldybių atžvilgiu ir gali būti gera pagalbine priemone, kuriant naujas reklamines kampanijas, siekiant pritraukti lankytojus ar naujus gyventojus“, – sakė jis.

E. Dargis taip pat atkreipė dėmesį į biudžeto pajamų ir išlaidų analitinių modelių pritaikymą: „Šie įrankiai leidžia modeliuoti įvairius mokestinės bazės pasikeitimus ir įvertinti jų galimą poveikį, prieš politikams priimant vienokius ar kitokius mokesčių politikos sprendimus.“

CPVA ekspertai ragina savivaldybes kuo dažniau naudotis šiomis analitinėmis priemonėmis. Jos padeda nustatyti problemines sritis, kurioms reikia ilgalaikių sprendimų, ir kartu leidžia viešinti bei akcentuoti jau pasiektus gerus rezultatus, pritraukiant verslo investicijas, turistus ar naujus gyventojus.

Apibendrindamas konsultacijų ciklą, V. Sirvydis pasidžiaugė savivaldybių atstovų aktyvumu: „Jų užduodami klausimai ir dalijimasis praktinėmis įžvalgomis padeda mums tobulinti analitines priemones ir pritaikyti jas konkretiems savivaldybių poreikiams. Matome, kad savivaldybės įtraukia GKI rodiklį tiek rengdamos metines veiklos ataskaitas, tiek strateginius plėtros planus. “

Planuojama, kad nuo kitų metų pradžios konsultacijos savivaldybėms, kaip naudotis parengtomis analitinėmis priemonėmis, bus tęsiamos.

Daugiau informacijos apie analitines priemones galima rasti Lietuvos finansų ir CPVA tinklalapiuose.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.