Uncategorized

CPVA pėsčiųjų žygis pritraukė šimtus žygeivių

2024 m. spalio 21 d.

Penktadienį, spalio 18 d., Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su programos partneriais – Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijomis – organizavo Europos ekonominės erdvės (EEE) programos „Sveikata“ uždarymo renginį ir vilniečiams bei miesto svečiams dovanojo pėsčiųjų žygį „Žvėryno takais“ ir dueto „Beissoul & Einius“ koncertą.

Žygeivius renginyje pasitiko palapinės, kuriose pristatyti įgyvendinti sveikatos projektai – nuo šeimų lankymo namuose, emocinės gerovės konsultantų paslaugų iki visuomenės sveikatos kabinetų, terapinio ūkininkavimo ir kitų. Renginio dalyviai turėjo progą pasimokyti atlikti dirbtinį kvėpavimą, pasimatuoti alkoholio poveikį imituojančius akinius ar sužinoti daugiau apie paauglių dienos namus.

Pėsčiųjų žygyje dalyvavo daugiau nei 300 žygeivių, kurie, pasirinkę 10 ar 5 tūkst. žingsnių maršrutus, leidosi tyrinėti rudeniškai spalvingą Vilniaus mikrorajoną – Žvėryną. Žygį vainikavo beveik mėnesį mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „Walk 15“ CPVA organizuoto žingsnių iššūkio „Už sveiką ir laimingą Lietuvą“ apdovanojimai ir elektroninės muzikos ir meno dueto „Beissoul & Einius“ koncertas.

CPVA žygio maršrutai, kuriuos jau atrado daugiau nei 7 tūkst. žmonių, išlieka ir toliau prieinami mobiliojoje pragramėlėje „Walk 15“. Programėlės lango apačioje pasirinkus skiltį „Maršrutai“, paieškos laukelyje suveskite pavadinimą CPVA pėsčiųjų žygis „Žvėryno takais“ ir pasirinkite 10 ar 5 tūkst. žingsnių maršrutą.

Daugiau apie Sveikatos programą:

Programos metu įvairios organizacijos įgyvendino 69 sveikatos projektus, pasiekta daugiau nei 61 tūkst. paslaugų gavėjų, apmokyta virš 300 specialistų. Programa buvo siekiama, kad kokybiškos psichosocialinės pagalbos paslaugos būtų kuo labiau prieinamos pažeidžiamiausiems mūsų visuomenės nariams – vaikams, jaunimui ir jų šeimoms.

Renginyje pristatyti projektai:

  • Emocinės gerovės konsultantai – tai aukštos kvalifikacijos, specialius mokymus baigę specialistai, padedantys žmonėms susidoroti su lengvais depresijos ir nerimo simptomais. Kreipiantis į šiuos emocinės gerovės konsultantus nereikia šeimos gydytojo ar kito specialisto siuntimo, užtikrinamas besikreipiančiųjų konfidencialumas bei visiškas anonimiškumas.
  • Tėvų mokymo programa „Neįtikėtini metai“, skirta ikimokyklinio amžiaus (3-6 m.) ir mokyklinio amžiaus (6-12 m.) vaikų tėvams, auginantiems vaikus, turinčius elgesio ir emocijų sunkumų. Tėvai mokomi žaisti vaiko vadovaujamus žaidimus ir tapti savo vaikams žaidimo terapeutais, taip pat supažindinami su pozityvia disciplina – būdais, kaip auginti vaikus be agresyvumo, smurto ar perdėto griežtumo.
  • Atnaujinti ir metodologinėmis priemonėmis aprūpinti ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų sveikatos kabinetai. Projektų įgyvendinimo metu atnaujintas ir metodinėmis priemonėmis aprūpintas 361 sveikatos kabinetas ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose. Metodinės priemonės skirtos sveikos gyvensenos įgūdžiams ugdyti, fiziniam aktyvumui skatinti, traumų, žalingų įpročių prevencijai, psichikos sveikatos raštingumui didinti.
  • Šeimų lankymo namuose paslauga, skirta padėti besilaukiančioms ir pagimdžiusioms moterims, iki vaikui sukaks 2 metai. Pagal specialią podiplominių studijų programą paruošti slaugos ir akušerijos specialistai lanko šeimas jų namuose. Apsilankymų metu siekiama padėti suformuoti gerus motinystės įgūdžius, pasirūpinti mamos sveikata.
  • Jaunimui palankios sveikatos priežiūros paslaugos (JPSPP), skirtos paskatinti jaunimą rinktis sveikesnį gyvenimo būdą, padėti stiprinti fizinę ir psichikos sveikatą, tikslingai spręsti jaunimui susirūpinimą keliančias problemas. Paslaugos teikiamos 24-iose Lietuvos savivaldybėse atvejo vadybos principu, pagalbą teikia 28 apmokyti JPSPP koordinatoriai, kurie jaunimui jau suteikė daugiau kaip 4 tūkst. konsultacijų.
  • Multidimensinė šeimos terapijos programa (MDFT) – profesionali pagalba elgesio sunkumus patiriantiems vaikams, jaunuoliams ir jų šeimos. Ši programa skirta padėti vaikams ir jaunuoliams, patiriantiems neeilinius elgesio iššūkius, tokius kaip mokyklos nelankymas, polinkis į nusikalstamą veiką, psichotropinių medžiagų vartojimas, savižala ar polinkis į savižudybę, agresyvus elgesys.
  • Terapinio ūkininkavimo metodika, skirta jaunuoliams iš rizikos grupių, kurie veikdami komandoje, būdami natūralioje aplinkoje ir darydami prasmingus ūkio darbus siekia grįžti į švietimo sistemą arba į darbo rinką. Ūkyje jaunuoliai gali atrasti būdus bendrauti ir dirbti kartu su kitais, taip pat atsipalaiduoti, jaustis saugūs.
  • Sportu paremta metodika, kuri suteikia galimybę jaunuoliams, turintiems įvairaus pobūdžio sunkumų, globos patirčių, tinkamai pasiruošti savarankiškam gyvenimui. Kaune ir Vilniuje atidaryti Paauglių namai, kuriuose kiekvieną dieną dirbama su 12 paauglių, 85 žmonės iš įvairių institucijų, dirbantys su vaikais ir jaunuoliais, buvo apmokyti, kaip pasiruošti palydimajai globai.

Daugiau apie Lietuvoje įgyvendintus sveikatos projektus galima sužinoti tinklalapyje www.eeagrants.lt.  

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.