Kretingos muziejaus žiemos sodas gegužės 2-ąją pirmą kartą pakvietė į neįprastą ir išskirtinį renginį – tylos diskoteką. Unikalioje istorinėje oranžerijoje renginio dalyviai, užsidėję belaides ausines, mėgavosi muzika, kurią transliavo net trys didžėjai. Įspūdingas vakaras suteikė galimybę naujai patirti ES investicijomis atnaujintą erdvę.
Tiesa, planuota tik viena diskoteka, tačiau dėl didžiulio susidomėjimo buvo surengta ir antroji, „vakarinė“ diskoteka. Abiejų renginių metu kiekvienas iš dalyvių gavo ausines, kuriose galėjo pasirinkti vieną iš trijų skirtingų muzikos stilių.
Nepamirštama patirtis aplankė ir tuos, kurie nusiimdavo ausines ir visiškoje tyloje stebėjo linguojančius, niūniuojančius ir šokančius žmones. O nuotaiką stiprino įspūdinga aplinka: Kretingoje įsikūrę tropikai su egzotiškais augalais, fontanais bei žuvimis.
Tylos diskoteka Kretingos muziejaus žiemos sode tapo pirmuoju renginių ciklo „UžmESk akį“ renginiu ir simboliškai atidarė šią iniciatyvą. Gegužės mėnesį numatyta 12 panašių projektų, kurių metu viešojo ir privataus sektoriaus atstovai, sėkmingai pasinaudoję ES investicijų teikiamomis galimybėmis, kviečia visuomenę į viešus renginius. Juose lankytojai gali iš arti pamatyti investicijų rezultatus ir turiningai praleisti laiką.
„Norisi perteikti visuomenei Europos investicijų teikiamą naudą ne sausomis biurokratinėmis priemonėmis, o nauju kampu, kvietimu pažinti, pamatyti erdvę ar projektą kitaip. Džiugu, kad visuomenė aktyviai dalyvauja renginiuose – kai kur netalpiname visų norinčių“, – sakė CPVA Procesų valdymo skyriaus vadovė, laikinai einanti direktoriaus pavaduotojos Europos struktūrinių investicijų fondo ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano valdymui pareigas Agnė Sakevičiūtė.
Grįžta Tiškevičiaus dvasia
Renginyje taip pat dalyvavo ir Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Vaida Jakumienė, kuri akcentavo, jog Kretingos žiemos sodas pastaraisiais metais tapo gyvas ir patrauklus visuomenei: „Džiugu, kad čia, šioje ypatingoje vietoje, visuomenė kviečiama į puikius renginius. Žiemos sodas – tai ne tik pažintis su augalais, bet ir unikali kultūrinė erdvė.“
Vicemerė užsiminė, kad Kretinga yra unikali daugelyje sričių: „Mums priklauso nemažai įvairių rekordų. Čia užsižiebė pirmoji elektros lemputė Lietuvoje. Tokia oranžerija taip pat vienintelė. Lietuva ir pasaulis turi pamatyti, kokį ryškų pėdsaką čia paliko didžiausi to meto inovatoriai grafai Tiškevičiai.“
Kretingos muziejaus kultūros komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vedėja Dalia Grikšaitė akcentavo, kad pastarojo dešimtmečio ES investicijos Kretingos muziejui suteikė galimybę atnaujinti infrastruktūros objektus. Išplėtotos Tradicinių amatų centro veiklos, atnaujinta grafų Tiškevičių šeimos amžinojo poilsio vieta. Pabrėžia, kad tikrasis muziejaus ir žiemos sodo atgimimas – tik prasideda.
Jai antrino ir Kretingos muziejaus vadovas Romandas Žiubrys: „Žiemos sodą paversime į interaktyvią erdvę su medijų teatro elementais, tokiu būdu sodas taps nuolat besikeičiantis ir prisitaikantis prie poreikių. Beje, tokia tylos diskoteka žiemos sodui puikiai tinka. Manau, kad galėtume įsigyti reikiamą įrangą ir organizuoti tokias sesijas dažniau.“
Vadovas pažymėjo, kad grafų Tiškevičių šeima buvo ypač moderni ir progresyvi. Dvare jų įdiegtos naujovės pirmaudavo visoje Lietuvoje, o kartais ir Europoje: „Jie į mūsų kraštus atnešė Vakarų Europos civilizaciją, todėl ir norisi tai tęsti – nenustoti stebinti. Tiškevičiai visada buvo svetingi ir atviri visuomenei, todėl tai labai svarbi ir mūsų misija.“
R. Žiubrys tvirtina, kad netrukus pokyčiai pasieks ir muziejaus ekspozicijas – per porą metų jos turėtų pasikeisti neatpažįstamai: „Stengiamės grąžinti pirminę grafų Tiškevičių, jų dvaro ir Kretingos svarbą. Tikėtina, kad šio dvaro statybose buvo kalbama aštuoniomis kalbomis. Čia elektros lemputė buvo įžiebta keliais metais anksčiau nei tuo garsėjančiame Rietave. Kaupiame plačiai išbarstytą grafų Tiškevičių asmeninių daiktų kolekciją. Džiaugiamės, kad neseniai atgavome dvaro iždo antspaudą. Norėtume pasinaudoti proga ir pakviesti visuomenę bendradarbiauti – jei kas turi namuose išlikusių daiktų su grafų Tiškevičių herbu, mes juos norėtume įsigyti ir sugrąžinti daiktus ten, kur jiems vieta.“
Renginių ciklą „UžmESk akį“ jau antrus metus iš eilės organizuoja Centrinė projektų valdymo agentūra. Šių Europos Sąjungos finansuojamų renginių tikslas – aktualizuoti ES investicijų teikiamas galimybes.
Visą informaciją apie renginius bei registracijas rasite čia.
15min.lt ir CPVA informacija
Vaido Garlos nuotr.