Centrinėje projektų valdymo agentūroje (CPVA) spalio 11-12 dienomis su vizitu lankosi Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūros (GIZ) vadovė Tanja Gönner kartu su GIZ atstovybės Briuselyje vadove Andrea von Rauch.
Stiprus partneris padeda augti
Nuo šių metų gegužės mėnesio CPVA kartu su GIZ pirmininkauja Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui (angl. Practitioners Network for European Development Cooperation). Vizito Vilniuje metu agentūrų atstovai aptaria tarpinius pirmininkavimo rezultatus, pasirengimą Praktikų tinklo organizacijų vadovų susitikimui bei kitiems tarptautiniams renginiams, dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo klausimus.
„Vokietija po JAV yra antra didžiausia dvišalė donorė pasaulyje, todėl bendradarbiavimas su pasaulyje pirmaujančia šios šalies vystomojo bendradarbiavimo agentūra leidžia mums augti dar labiau, keistis abipusiai naudinga informacija, perimti vertingą jų patirtį ir įgyvendinti bendrus projektus. CPVA taip pat į priekį žengia septynmyliais žingsniais, sėkmingai įgyvendindama ES vystomojo bendradarbiavimo programas Rytų Partnerystės ir Vakarų Balkanų šalyse, taip pat pirmą projektą Afrikos žemyne”, – kolegių vizitu džiaugiasi CPVA vadovė Lidija Kašubienė.
Dviejų dienų vizito Vilniuje metu T. Gönner ir A. von Rauch artimiau susipažins su CPVA veikla, susitiks su agentūros vadovybe bei tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo skyriaus vadovais, taip pat lankysis Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje, kur susitiks su Vystomojo bendradarbiavimo departamento direktore Rasa Kairiene.
Neformali bendradarbiavimo platforma
Ši neformali platforma – Praktikų tinklas – agentūrų atstovus suburia bendram darbui, stiprinant ir įgyvendinant ES valstybių narių vystomojo bendradarbiavimo politiką, sudaro galimybę tarpusavyje dalinantis informacija ir sukaupta patirtimi. Šio tinklo rėmuose agentūros glaudžiai dirba su Europos Komisijos Tarptautinės partnerstės generaliniu direktoratu (angl. DG INTPA), kuris tinkle dalyvauja stebėtojo teisėmis. Šiuo metu tinklui priklauso 17 tikrųjų narių (SIDA, GIZ, ADA, AFD, FIIAPP, Expertise France, British Council ir kt.) ir 4 asocijuoti nariai.
GIZ ir CPVA dar dvejus metus – iki 2023 m. – bus šio tinklo Priežiūros komiteto nariais. Taip užtikrinamas efektyvus tinklo valdymo tęstinumas – pirmininkavimą perimančios agentūros glaudžiai bendradarbiauja su esamais ir būsimais tinklo lyderiais.
GIZ – viena iš pirmaujančių agentūrų pasaulyje
Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra šiuo metu įgyvendina daugiau nei 1600 vystomojo bendradarbiavimo projektų visame pasaulyje, o jos įgyvendinamų iniciatyvų geografija išsidėsčiusi 120 šalių. Šioje organizacijoje dirba daugiau nei 23 tūkstančiai darbuotojų. Vokietija, pagal skiriamą biudžetą vystomojo bendradarbiavimo projektams, yra antra pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų. Daugiau informacijos apie agentūrą – www.giz.de.
Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo agentūra
CPVA jau 20 metų veikia tarptautinio bendradarbiavimo srityje, o nuo 2017 m. oficialiai atlieka Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo agentūros bei ES Dvynių programos administratoriaus funkcijas. Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo politiką įgyvendina ir CPVA veiklą šioje srityje koordinuoja LR užsienio reikalų ministerija.
Turėdama Europos Komisijos akreditaciją, CPVA gali tiesiogiai valdyti ES subsidijas ir būti atsakinga už netiesioginio finansavimo projektus, o vienas didžiausių agentūros valdomų projektų šiuo metu yra „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ („EU4PFM“), kurios tikslas yra gerinti Ukrainos viešųjų finansų valdymą, užtikrinant kokybišką viešųjų paslaugų teikimą bei patrauklią aplinką verslui. Programai skirtas 50,5 mln. eurų biudžetas, iš jų Lietuvos dalis – 0,5 mln. eurų.
Per savo veiklos istoriją CPVA jau įgyvendino projektus 15-oje šalių ir nuolat plečia projektų geografiją.