Tarptautinis bendradarbiavimas

Centrinė projektų valdymo agentūra pradeda pirmininkavimą Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui

2021 m. gegužės 21 d.
Centrinė projektų valdymo agentūra pradeda pirmininkavimą Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui

Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) kartu su Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra (GIZ) 2021 m. gegužę perėmė metus truksiantį pirmininkavimą Europos vystomojo bendradarbiavimo praktikų tinklui (angl. Practitioners‘ Network for European Development Cooperation).

Gegužės 20-21 dienomis Europos plėtros agentūrų vadovai susitinka Briuselyje, kur Generalinės Praktikų tinklo asamblėjos metu pirmininkavimą Lietuvos ir Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūroms perduoda Belgijos ir Liuksemburgo atstovai.

Tai – itin reikšmingas CPVA ir Lietuvos įvertinimas, nes pirmą kartą Praktikų tinklui pirmininkaus naujosios valstybės narės, į ES įstojusios po 2004 metų, agentūra. Tinklo nare CPVA tapo vos prieš trejus metus.

„Agentūrai parodytas didžiulis pasitikėjimas ir suteikta išskirtinė galimybė prisidėti prie Europos vystomojo bendradarbiavimo stiprinimo strateginiu lygiu. Tikiu, kad bendras dviejų skirtingą patirtį turinčių Vokietijos ir Lietuvos agentūrų pirmininkavimas bus puikus pavyzdys, kaip dirbdamos kartu galime suteikti naujų įžvalgų, įkvėpimo ir idėjų, kaip stiprinti tvarią partnerystę, praturtinti mūsų pačių agentūras, tinklą ir galiausiai mūsų šalis partneres“, – vos tik pradėjus pasiruošimą pirmininkavimui sakė CPVA vadovė Lidija Kašubienė.

Iki šiol aktyviai stebėjusi ir įsitraukusi į tinklo darbo grupių veiklą, agentūra didžiausią patirtį sukaupė įgyvendindama viešojo sektoriaus kompetencijų sklaidos projektus bei inicijuodama diskusijas apie šio sektoriaus efektyvesnį įtraukimą į ES finansuojamų programų ir projektų įgyvendinimą.   

Generalinės asamblėjos metu abi agentūros tinklo nariams pristatė strateginius pirmininkavimo tikslus, apimančius didesnį dėmesį žaliojo kurso ar skaitmeninimo iniciatyvoms, aktyvesnį tinklo narių įtraukimą į darbo grupių veiklas, taip pat savo viziją, kaip užtikrinti tinklo narių efektyvų bendradarbiavimą pandeminiu laikotarpiu bei kurti ir stiprinti sklandžiam tinklo veikimui būtinas partnerystes.

Neformali bendradarbiavimo platforma

Ši neformali platforma – Praktikų tinklas – agentūrų atstovus suburia bendram darbui, stiprinant ir įgyvendinant ES valstybių narių vystomojo bendradarbiavimo politiką, sudaro galimybę tarpusavyje dalinantis informacija ir sukaupta patirtimi. Šio tinklo rėmuose agentūros glaudžiai dirba su Europos Komisijos Tarptautinio bendradarbiavimo ir vystymosi generaliniu direktoratu (angl. DG DEVCO), kuris tinkle dalyvauja stebėtojo teisėmis. Šiuo metu tinklui priklauso 17 tikrųjų narių (SIDA, GIZ, ADA, FD, FIIAPP, Expertise France, British Council ir kt.) ir 2 asocijuoti nariai.

GIZ ir CPVA dar dvejus metus – iki 2023 m. bus šio tinklo Priežiūros komiteto nariais. Taip užtikrinamas efektyvaus tinklo valdymo tęstinumas – pirmininkavimą perimančios agentūros glaudžiai bendradarbiauja su esamais ir būsimais tinklo lyderiais.

GIZ – viena iš vystomojo bendradarbiavimo projektų lyderių pasaulyje

Vokietijos vystomojo bendradarbiavimo agentūra šiuo metu įgyvendina kiek daugiau nei 1600 vystomojo bendradarbiavimo projektų visame pasaulyje, o jos įgyvendinamų iniciatyvų geografija išsidėsčiusi 120 šalių. Šioje organizacijoje dirba daugiau nei 22 tūkstančiai darbuotojų. Vokietija, pagal skiriamą biudžetą vystomojo bendradarbiavimo projektams, yra antra pasaulyje po Jungtinių Amerikos Valstijų. Daugiau informacijos – www.giz.de.

CPVA – Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo agentūra

Centrinė projektų valdymo agentūra jau 20 metų veikia tarptautinio bendradarbiavimo srityje, o nuo 2017 m. oficialiai atlieka Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo agentūros bei ES Dvynių programos administratoriaus funkcijas. Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo politiką įgyvendina ir CPVA veiklą šioje srityje koordinuoja LR užsienio reikalų ministerija.

Turėdama Europos Komisijos akreditaciją, CPVA gali tiesiogiai valdyti ES subsidijas ir būti atsakinga už netiesioginio finansavimo projektus, o vienas didžiausių agentūros valdomų projektų šiuo metu yra „Parama viešųjų finansų valdymui Ukrainoje“ „EU4PFM“ tikslas yra gerinti Ukrainos viešųjų finansų valdymą, užtikrinant kokybišką viešųjų paslaugų teikimą bei patrauklią aplinką verslui. Programai skirtas 50.5 mln. eurų biudžetas, iš jų Lietuvos dalis – 0,5 mln. eurų.

Per savo veiklos istoriją CPVA jau įgyvendino projektus 15-oje šalių ir nuolat plečia projektų geografiją.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.