Sporto rėmimo fondas

„Empatijos“ kovų menų centre – dar daugiau empatijos

2021 m. balandžio 16 d.
„Empatijos“ kovų menų centre – dar daugiau empatijos

Kaune įsikūręs bendrovės „Empatija“ kovos menų centras pritaikytas judėjimo negalią turintiems asmenims. Prie pastato įrengtus keltuvą, neįgalieji be jokių kliūčių savarankiškai gali patekti į patalpas ir reguliariai sportuoti.

Bendrovės įgyvendintam projektui „Kovos menų sporto bazės pritaikymas neįgaliesiems, siekiant neįgaliųjų sporto plėtros“ iš Sporto fondo skirta daugiau nei 34 tūkst. eurų.   

„Kovos menai stiprina ne tik kūną, bet ir psichologines žmogaus savybes: ugdo pasitikėjimą savimi, savigarbą, discipliną, gebėjimą susikoncentruoti ir išlaikyti ramybę. Tai svarbu sveikiems žmonėms, bet dar svarbiau neįgaliesiems, kurie neretai mūsų visuomenėje vis dar jaučiasi nepilnaverčiais“, – sako bendrovės „Empatija“ vadovas Rimantas Cicėnas.   

Jo vadovaujame kovos menų centre įsikūrusi Kauno kovos menų akademija čia organizuoja dziudo, karate, taekwondo treniruotes, jogos, kinų gimnastikos, cigun kvėpavimo pratimų užsiėmimus.  Centras yra atviras visiems, tarp jų ir neįgaliesiems, norintiems išbandyti kovos menų treniruotes. Su jais treneriai dirba individualiai, o treniruotės rengiamos specialiai jogos užsiėmimams ir psichologiniam kovotojų pasiruošimui skirtoje dzen salėje. Ji, kaip ir kitos dvi salės – dziudo bei karatė, įrengta antrajame pastato aukšte. Todėl keltuvas neįgaliesiems buvo būtinas, norint, kad jie patogiai ir savarankiškai galėtų patekti bei judėti patalpose neįgaliojo vėžimėliu. Neįgaliesiems centre taip pat yra pritaikytas tualetas ir dušas.  

Pasak Kauno kovos menų akademijos vadovo Remigijaus Kaminsko, pandemija kol kas pristabdė planus, tačiau, kaip ir buvo numatyta, sportuojančių neįgaliųjų būrį per trejus metus ketinama praplėsti nuo 10 iki 30. Planuojama, kad nuolatinėse kovos menu sporto treniruotėse jie galės dalyvauti ne mažiau kaip 2-4 kartus per savaitę. Neįgalieji sportuos neatlygintinai, o šiltuoju metų laiku jiems ketinama organizuoti ir vasaros stovyklas. Vaikai ir jaunimas iki 29 metų sudarys didžiąją dalį tikslinės projekto grupės.       

Vadovas tikisi, kad bendradarbiavimas su Lietuvos neįgaliųjų plaukimo federacija, sveikatos ir integracijos klubu „Sauliukas“ į kovos menų sportą leis pritraukti dar daugiau neįgaliųjų, skatins juos reguliariai sportuoti.  

“Dažnai judėjimo negalią turintys sportininkai klube neturi savo grupės, kurioje galėtų varžytis, dalyvauti nacionalinėse varžybose. Norėtume sumažinti šią atskirtį ir į kovos menų sportą įtraukti kuo daugiau neįgaliųjų, suburti juos į neįgaliųjų ar integruoti į sveikų žmonių grupes”, – sako R. Kaminskas, neabejojantis, kad tai pagerins neįgaliųjų socialinę integraciją, prisidės prie geresnės jų savijautos ir gyvenimo kokybės.     

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.