Kaune kuriama Lietuvos sveikatos universiteto (LSMU) Slaugos fakulteto studijų ir mokslo bazė. Po vienus stogu sujungus kompetencijas ir modernią infrastruktūrą, čia bus rengiami aukščiausios kvalifikacijos slaugos ir reabilitacijos specialistai, plėtojami fundamentiniai ir taikomieji mokslo tyrimai, vykdomi verslo ir viešojo sektoriaus užsakymai.
Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) ir LSMU pasirašytose sutartyse Slaugos fakulteto studijų ir mokslo bazės sukūrimo projektus numatyta įgyvendinti iki 2021 metų vasaros vidurio. Projektai, kurių bendra vertė siekia daugiau nei 10 mln. eurų, finansuojami Europos Sąjungos investicijų fondų, valstybės biudžeto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lėšomis.
Įsikurs moderniame komplekse
„Kuriame itin perspektyvią slaugos mokslo ir studijų bazę, kuri leis į vieną vietą sutelkti ir efektyviai išnaudoti infrastruktūrinius, žmogiškuosius bei finansinius išteklius. Sutelkus šį potencialą, pagerės studijų ir mokslo kokybė, atsiras daugiau galimybių pritraukti jaunuosius talentus, konkuruoti tarptautinėje mokslinėje rinkoje ir plėsti tarptautinį bendradarbiavimą“, – sako LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. dr. Jūratė Macijauskienė.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų teritorijoje jau kyla beveik 6 tūkst. kv. m. ploto modernus keturių aukštų laboratorijų bei auditorijų kompleksas. Jis bus aprūpintas inovatyvia, naujausius mokslo ir studijų poreikius atitinkančia įranga, baldais. Šiuolaikinė infrastruktūra, anot dekanės, leis pagerinti mokslinių tyrimų vadybą, skatins glaudesnį bendradarbiavimą ir ryšius su verslu, mokslo žinių komercializavimą.
Kuria inovatyvias slaugos technologijas
Pasak dekanės, Slaugos fakulteto mokslininkai tiria, kaip naujausias elektronines ir mobiliąsias technologijas efektyviai panaudoti vyresnio amžiaus žmonių, onkologinių ligonių, žmonių su negalia priežiūrai, kuria šiuolaikinius prevencijos, diagnostikos, gydymo, reabilitacijos ir slaugos metodus, efektyvios pooperacinės priežiūros ir reabilitacijos sprendimus.
Taip pat kuria minimaliai invazinius metodus, inovatyvius sveikatos ugdymo sprendimus ir kitas interaktyvias technologijas, išplečiančias sveikos gyvensenos ugdymo ir sveikatos stiprinimo galimybes.
2016 metais LSMU Slaugos fakultetas tapo Pasaulio sveikatos organizacijos bendradarbiaujančiu centru slaugos studijų ir praktikos srityje – vienu iš 8 tokių centrų Europoje. Tai, anot J. Macijauskienės, parodo vykdomų mokslinių tyrimų, studijų ir fakultete dirbančių dėstytojų-mokslininkų pasiektų rezultatų pripažinimą.
Šiuo metu Slaugos fakultete studijuoja virš 800 studentų, tarp jų – ir užsieniečių. Kiekvienais metais į studijų programas priimama vis daugiau studentų, pavyzdžiui, pernai priimta daug nei 300. Įkūrus specialiai įrengtas mokymo klases ir laboratorijas, galimybių ugdyti specialistų įgūdžius praktikoje taikyti naujausias žinias ir technologijas bus dar daugiau.