ES fondų investicijos 2014-2020 m.

Užsienyje pragyvenusi Miglė Rijkhoek su vyru olandu grįžo į savo kaimą ir sukūrė tokį verslą, dėl kurio pirkėjai plūsta iš visos Lietuvos

2021 m. gruodžio 10 d.
Užsienyje pragyvenusi Miglė Rijkhoek su vyru olandu grįžo į savo kaimą ir sukūrė tokį verslą

Kai prieš beveik dešimtmetį juodupietė Miglė Rijkhoek susikrovė lagaminus ir patraukė laimės ieškoti į užsienį, ji ir pati nesitikėjo, kad šiandien su vyru olandu Rogieriu ir dviem vaikais – Adamu bei Adele Annie – grįš prie savo šaknų. Miglė su vyru atidarė itin jaukią „Richcorner__“ interjero dekoro vintažinę parduotuvėlę Rokiškyje, o savo laimę nusprendė kurti kaime, sodyboje prie Juodupės.

Iš pradžių Miglė tyrinėjo Londoną, tačiau kai čia sutiko savo gyvenimo meilę, 2019-ųjų pavasarį, nutarė persikraustyti į Olandiją, šalia Amsterdamo. Porą metų ten pragyvenusi šeima atvira – kraustytis į Lietuvą paskatino pandeminiai metai, kai vis rečiau galėjo pamatyti savo artimuosius, o tie ilgi išsiskyrimai ir vargindavo, ir graudindavo.

Troško lėtesnio gyvenimo

Iš pradžių šeima svarstė apie didmiestį, tačiau galiausiai nusprendė, kad labiausiai norisi gyventi gamtoje. Abu jie norėjo ramesnio ir lėtesnio gyvenimo – mažiau žmonių ir didesnio žemės ploto. Taip jie apsisprendė grįžti į Miglės gimtinę Juodupę. „Galiu drąsiai sakyti: nežinau, ar būtų buvę man drąsos grįžti jeigu ne Rogieris. Mano vyro pirma mintis buvo išbandyti gyvenimą Lietuvoje ir grįžti būtent į mano gimtinę. Jis mane prikalbino (šypsosi). Rogieris visiškai miesto žmogus. O dabar jis pratinasi prie kaimo gyvenimo ir dirba darbus, kurių seniau nedarydavo. Daug pirmų kartų jam, o tai taip nuostabu! Sakoma, jeigu turi pirmų kartų, reiškia gyveni. Rogieris pavargo nuo daugybės žmonių. Nyderlanduose mažesnis valstybės plotas nei Lietuvoje, o žmonių beveik 18 milijonai“, – atviravo Miglė.

Vintažas supo nuo vaikystės

Dar gyvendama užsienyje M.Rijkhoek užsitarnavo gerbėjų armiją instagrame. Ji plačiai auditorijai rodydavo savo atradimus vintažinėse parduotuvėlėse, kurdavo įvairiausius interjerus. Lietuviai ją puikiai žinojo iš socialinių tinklų – šiandien ją seka virš 22 tūkstančių vintažo mylėtojų. „Vintažas man įaugęs į kraują. Galima sakyti, kad nuo vaikystės ir iš kartos į kartą atėjo meilė ir domėjimasis sendaikčiais. Aš augau apsupta vintažo, antikvarinių baldų aplinkoje. Tarkim, vaikystės namuose televizoriaus stalas yra iš Onuškio dvaro. Jis labai senas ir be vinių, tikriausiai, visą istoriją galėtų papasakoti mano mama, nes meilę seniems daiktams įskiepijo ji. Tai labai ypatinga ir ne kiekvienas gali sename daikte įžvelgti naudą ar grožį. Vėliau instagrame pradėjau daug kalbėti apie vintažą ir rodyti pavyzdžius kaip seną daiktą prikelti ir atnaujinti. Man niekada nebuvo ir nėra gėda nusipirkti dėvėtą daiktą, jį įkomponuoti į savus namus. Seni daiktai vertėja su metais. Dabar mano sekėjų būrys neretai dėkoja, kad atvėriau akis ir patys pradėjo matyti daiktus sendaikčiuose, mano dėka jie pamilo vintažą. Man šokinėja širdis nuo tokių gražių žinučių“, – džiaugėsi Miglė.

Gimtinei padovanojo jaukią vietą Palaipsniui vintažas tapo verslu. Ji nuo seno svajojo apie jaukų butikėlį senų ir naujų daiktų. Ne visi žmonės turi gyslelę ieškoti daiktų ir interjero detalių savo namams, tad Miglė su Rogieriu nusprendė kitiems palengvinti gyvenimą ir Rokiškyje, kuriame gyvena apie 11 tūkstančių žmonių, atidarė „Richcorner“ parduotuvėlę. „Rinkdama vintažą ir dekoro detales sukūriau jaukius namus savo šeimai. Dabar norime padėti kitiems. Jaučiu dėkingumą, kad likimas atsiuntė vyrą Rogierį ir mes kartu galime pildyti svajones. Olandas Rogieris įsimylėjo ne tik mane, bet ir Lietuvą. Taip atsirado idėja kraustytis į Lietuvą ir kurti verslą, čia, mano gimtinėje. Rijkhoek angliškai – Richcorner, tai ne atsitiktinai parinktas žodis. Tai mūsų šeimos pavardė, rich angliškai reiškia turtingas, o corner – kampas“, – dalijosi M.Rijkhoek.

Savo verslo plėtojimui jie nesvarstė apie kitus miestus ar tą pačią Olandiją. „Man labai norėjosi padovanoti jaukią parduotuvę savo kraštiečiams, kad žmonės, kurie gyvena mažesniame mieste, turėtų galimybę nusipirkti gražių daiktų savo namams“, – pasidžiaugė ji. Pirmiausia, jie su vyru intensyviai ieškojo patalpų, kur galėtų įgyvendinti savo idėjas. Nenorėjo, kad būtų gražus pastatas kur nors centre. Tačiau neradus tinkamo ploto, nusprendė patys tokias susikurti. „Tad išsinuomavome patalpas industriniame rajone. Iš kelių patalpų sujungėme į vieną ir padarėme jaukią parduotuvę. Žmonėms buvo labai įdomu stebėti parduotuvės gimimą instagrame ir pamatyti, kaip iš baisių patalpų pavirsta jaukus butikas. Kiekvienas parduotuvės kampas turi savų sentimentų ir prasmių. Tarkim, močiutės kampas – sena mano amžiną atilsį tetos indauja atgijo naujai, kaip ir taburete su mid century toršeru. Ant taburetės paliktas mezginys, o lubose kaba džiovintos arbatžolės. Visai kaip pas močiutę! Po atidarymo viena moteris parašė, kad buvo labai jauku ir net susigraudino prisiminus savo išėjusią močiutę. Man patinka įprasminti senus daiktus – Kalėdoms vieną kampą papuošiau senu lango rėmu ir šalia pastačiau savo senelio šokių batus. Jo niekada nesu mačiusi, nes išėjo anksti… Taip tikiuosi kitus žmones įkvėpsiu neišmesti greitai daiktų, o panaudoti juos naujai“, – apie savo idėją kalbėjo Miglė.

Seną daiktą prikelia naujam gyvenimui

Miglė ir Rogieris neša svarbią žinutę ir tvirtai sako, kad namai yra daugiau, nei gražių daiktų kolekcija. Juk tai vieta, kur vyksta visas gyvenimas. „Kiekvienas galime susikurti savo turtingą kampelį. Ir nesvarbu, ar tas daiktas bus senas, perduodamas iš kartos į kartą, su gilia istorija, ar jis bus naujas ir unikalus. Sena – nauja filosofija mūsų šeimą lydi nuo pradžios. Norime įkvėpti žmones, padėti sukurti jaukius namus, kurie leistų jiems būti savimi savuose namuose“, – gražiai kalbėjo verslininkė.

Sulaukė lankytojų iš visos Lietuvos

ai savo gimtinėje praėjusį lapkritį Rijkhoek šeima surengė parduotuvėlės atidarymą, ir patys nesitikėjo, kad žmonės į ją atvyks iš visos Lietuvos. „Labai daug pirkėjų sulaukėme iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kupiškio, Elektrėnų, Šiaulių, Utenos. Galiu drąsiai pasakyti, kad žmonės suskubo vos ne iš pusė Lietuvos. Tai taip nuostabu. Manau, žmonės mato, kad viskas gimė iš didelės meilės ir didelių pastangų bei darbo. Prašymai plaukia kiekvieną dieną surasti tam tikrą daiktą ar baldą. Mes nenorime apsikrauti ir sandėliuoti daug daiktų. Geriau surasti daiktą būsimam šeimininkui iš karto“, – svarstė ji. Sendaikčiai į Rokiškyje įsikūrusią parduotuvę plaukia iš daugybės skirtingų šalių: Švedijos, Olandijos, Vokietijos, Pietų Prancūzijos, Suomijos ir panašiai. „Turiu keletą panašios sielos žmonių, kurie man labai padeda surinkti ir įgyti senus daiktus. Šis darbas labai atsakingas ir kartais varginantis. Kiekvienas daiktas turi būti gerai apžiūrėtas ar nesuskilęs, ar dar galimas prikelti antram gyvenimui. Kai pasiekia mane, tad aš juos kruopščiai išplaunu, o jeigu atnaujinu, Rogieris suremontuoja“.

Kuria jaukią bendruomenę

M.Rijkhoek įsitikinusi, kad mažame miestelyje gali susikurti jaukesnę bendruomenę, populiarinti savo kraštą ir taip pakviesti aplankyti daugiau žmonių. „Aš visada sakau: „Atvažiuokite, kai geras oras pavasarį ar vasarą, apsistokite su nakvyne, aplankykite mūsų krašto dvarus, nes turime tikrai ne vieną ir žinomą. O pakeliui užsukite į mūsų vintažo ir namų dekoro parduotuvę. Dar pliusas, kad mažesniuose miesteliuose viskas arti ir mano parduotuvę vietiniams galima pasiekti pėstute. Mums – pigesnė patalpų nuoma“, – privalumus dėstė verslininkė. Rijkhoek šeima Juodupėje gyvena daugiau nei keturis mėnesius. Jis – nedidukas miestelis, tad Miglė jį vadina kaimu. Vis dėlto, čia yra viena gimnazija, darželis, kultūros namai ir kelios parduotuvės. „Per kelis mėnesius mums pavyko jau daug nuveikti, bet kartais dar atrodo, kad esame tik atostogų ir laikas Lietuvoje tuoj pasibaigs. Mažame miestelyje smagu. Kai reikia kokios pagalbos ar patarimo – visada šalia yra šeima ir draugų burys, kurie nusiteikę padėti. Visos šventės kartu ir nereikia galvoti, ką savaitgalį veikti. Be to, čia pragyvenimas pigesnis, savos daržovės šviežesnės, žemės plotas didesnis, viskas greitai pasiekiama automobiliu. Gyvenimas lėtesnis ir galime pasidžiaugti žemiskais dalykais ir švaresniu oru“, – atviravo moteris. Miglė neslepia pasvarstanti ir apie butiko plėtrą. Ji tikisi vieną dieną turėti tinklą „Richcorner“ ir vintažiniais daiktais galės džiaugtis kiti miestai.

„Svarbiausia, sukurti jaukumą ir norą pabūti magiškoje aplinkoje su prisiminimais ir sentimentais. Ir tegul daugiau žmonių tai pajaučia. Kai daliniesi gėriu – jis grįžta atgal…“ – įsitikinusi Miglė.

Lrytas.lt straipsnis

„Integruojanti infrastruktūra“ – VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) inicijuota komunikacijos kampanija, kuria siekiama suteikti gyventojams daugiau žinių apie Lietuvos regionuose ES fondų lėšomis atnaujintos ar sutvarkytos infrastruktūros teikiamas galimybes ir privalumus. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Dalintis

Kitos naujienos

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.