Regionuose socialinę ir ekonominę pažangą skatinančiam verslui, bendruomenėms, mokykloms, bibliotekoms, medicinos ir socialinėms, viešosios tvarkos įstaigoms sudarytos galimybės prisijungti prie gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio infrastruktūros.
Per pastaruosius metus net 1200 skaitmeninei veiklai imlių subjektų 10-yje šalies apskričių pasiekė naujai sukurta, itin spartaus ryšio infrastruktūra.
„Svarbu mažinti skaitmeninę atskirtį regionuose. Turime galvoti ne tik apie bibliotekas ar mokyklas, bet ir apie kiekvieną senjorą, kuris norėtų pasikalbėti su anūkais vaizdo skambučiu, apie jauną žmogų, norintį mokytis ar dirbti neišvykstant iš savo gimtojo kaimo. Kalbame ne tik apie greitį. Tai reiškia lygias galimybes, kad augtų visa Lietuva, o ne tik jos centrai“, – sako susisiekimo ministras Eugenijus Sabutis.
Vien Utenos apskrityje spartaus ryšio privalumais jau gali naudotis 326 subjektai: socialinės įstaigos, bibliotekos, medicinos įstaigos, 10 bendruomenių, per 300 ūkio, verslo ir turizmo sričių atstovų.
Projekto „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“, kurį Susisiekimo ministerijos iniciatyva įgyvendina VŠĮ „Plačiajuostis internetas“, rezultatai dar ambicingesni: iki 2025 m. pabaigos subjektų skaičių padvigubinti, o iki 2027 m. – mažiau skaitmenizuotose Lietuvos vietovėse pasiekti 5000 subjektų.
Projekto įgyvendinimo metu elektroninių ryšių infrastruktūra plėtojama tose teritorijose, kuriose šiuo metu jos nėra ir per artimiausius trejus metus nenumatyta sukurti privačių operatorių lėšomis. Taip siekiama pagerinti skaitmeninį junglumą bei padidinti šių vietovių patrauklumą skaitmeninėms veikloms ir investicijoms.
Teikti paslaugas sukurta infrastruktūra galės visi šalies ryšio operatoriai, tad prijungtas subjektas turės galimybę laisvai pasirinkti norimą paslaugų teikėją bei gauti paslaugas, atitinkančias individualius poreikius.
Gigabitinės spartos plačiajuosčio ryšio infrastruktūros plėtra skirta atliepti vis augančius ryšio paslaugų vartotojų lūkesčius Lietuvos regionuose ir sudaryti galimybę vartotojams naudotis labai pralaidžiais elektroninių ryšių tinklais bei gauti itin aukštos kokybės skaitmenines paslaugas.
Skaičiuojama, kad vykdant projektą ir siekiant gigabitinės spartos greitaveiką priartinti prie 5000 subjektų prireiks įrengti apie 2,05 tūkst. km naujų šviesolaidinių kabelių linijų.
Gigabitinis junglumas taip pat išskiriamas kaip vienas iš Europos Sąjungos strateginių tikslų iki 2030 m.
Projektas „Itin spartaus ryšio infrastruktūra“ yra finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis. Bendras numatytas projekto biudžetas – 49 mln. eurų.
Daugiau apie projektą, prijungiamus socialinę ir ekonominę pažangą skatinančius subjektus, projekto teritorijas galite sužinoti interneto puslapyje https://placiajuostis.lrv.lt/lt/projektai/isri/.
Galerijoje žemiau – šviesolaidinių kabelių linijų klojimo darbai.
Susisiekimo ministerijos informacija