Įgyvendinto projekto sėkmę turime matuoti ne baigus įgyvendinti projekto sutartį, o tik įvertinę jo kuriamą naudą žmogui. Šios nuostatos laikosi Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), administruodama ES fondų investicijų programą.
Pabrėždami projekto tęstinumo laikotarpio svarbą CPVA specialistai parengė metodinį leidinį, skirtą CPVA projektų vykdytojams, įgyvendinantiems ES fondų investicijų projektus.
„Projekto naudą pradedame jausti vėliau – kai nupirkta įranga tarnauja mokytis technologijų, kai viešąsias paslaugas galime gauti neišėję iš namų, kai jaukiose patalpose kasdienybę leidžia seneliai. Tik tuomet galime pasidžiaugti, kad projektas buvo sėkmingas“, – sako Inga Macijauskienė, CPVA Struktūrinės paramos sistemų valdymo departamento direktorė, viena iš leidinio bendraautorių.
„Projekto tęstinumas – tai nėra formalumas, o poreikis pamatyti, galimybė parodyti ir būtinybė užtikrinti naudą, kurią kuria projektas“, – leidinyje sako Daiva Grigorjeva, Vidaus sistemų valdymo skyriaus viršininkė, kita leidinio autorė, primindama, kad 5 metai po projekto finansavimo pabaigos yra būtent tie, kurių metu turi būti matomas finansavimo efektas.
Projekto tęstinumo laikotarpiu CPVA ir projektų vykdytojų atsakomybės tęsiasi, todėl leidinyje aptarti projekto vykdytojo įsipareigojimai, pristatoma CPVA taikomos projektų priežiūros priemonės bei požiūris į tęstinumo laikotarpiu vykstančių pokyčių valdymą.
„Natūralu, kad projekto tęstinumo laikotarpiu vyksta pokyčiai. Svarbu jų neišsigąsti, iš anksto įvertinti pokyčių poveikį įgyvendinto projekto tikslams bei kartu ieškoti tinkamiausio būdo pokyčiams suvaldyti“, – sako Gytė Čeplinskaitė, Vidaus sistemų valdymo skyriaus programos specialistė, leidinio bendraautorė. Pokyčių valdymui metodiniame leidinyje skiriamas didelis dėmesys.
Leidinį galima rasti čia.