„Nėra jokio skirtumo, kas teikia paslaugą – viešas ar privatus tiekėjas, jei ta paslauga yra kokybiška, savalaikė ir už priimtiną kainą. Tačiau pasirenkant tiekėją, privaloma laikytis teisės aktų reikalavimų ir užtikrinti privataus verslo bei savivaldybių įmonių konkurenciją vienodomis sąlygomis“, – sako Neringa Pažūsienė, Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) Viešosios ir privačios partnerystės ekspertė „Verslo žiniose“ skelbiamame straipsnyje „Mūšis dėl baseinų: stumia verslą, nori grįžti prie vidaus sandorių“ .
Anot ekspertės, kai savivaldybių įmonių valdomus objektus išlaiko visi mokesčių mokėtojai, juose lengva paslėpti neefektyvius kaštus, o koncesijos sutarties atveju moka tik tie, kurie naudojasi paslaugomis. Visos infrastruktūros išlaikymo, remonto ir kitos sąnaudos tenka koncesininkui, o savivaldybė socialines paslaugas įsigyja už gerokai žemesnę nei rinkos kainą ir jai tenka tik kontrolės funkcija.
Dar vasarą CPVA, Konkurencinė taryba, Viešųjų pirkimų tarnyba bendru raštu kreipėsi į šalies savivaldybes, siekdamos atkreipti dėmesį į jų pareigą laikytis įstatymų, priimant sprendimus, kuriais savivaldybės savo valdomoms įmonėms perduoda valdyti ir naudoti tam tikrą sporto ar laisvalaikio infrastruktūrą ir suteikia teisę joje teikti paslaugas.
Plačiau skaitykite: (https://www.vz.lt/verslo-aplinka/2019/11/05/musis-del-baseinu-stumia-versla-nori-grizti-prie-vidaus-sandoriu (Premium)).